"У боротьбі проти коронавірусної загрози настав новий етап, який, за свідченням фахівців, є найбільш ефективним – противірусна вакцинація населення. Підходячи до цього етапу, ми стараємося і тут допомогти суспільству, державній владі та місцевому самоврядуванню отримати перемогу над пандемією. Імунізація – це перевірений більше ніж столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоров’я. Також засвідчуємо нашу спільну позицію, що вакцинація, як медична процедура, не має релігійної складової та не перешкоджає реалізації свободи віросповідання. Заборони вакцинації в наших канонічних нормах немає, оскільки це питання належить до компетенції фахівців-медиків", - йдеться у зверненні  ВРЦіРО.

"Одначе ми звертаємося і до компетентних органів державної влади, щоб, насамперед, забезпечили добровільність у питанні вакцинації та не створювали умови відкритого чи прихованого примусу, порушуючи тим самим природні права людини. Ніщо, навіть пандемія, не може стати підставою для впровадження тоталітарного контролю над людиною... Ми також просимо органи державної влади подбати про доступність вакцин для осіб, які потребують допомоги, передусім тих, хто зубожів внаслідок падінням економіки через пандемію. Слід подумати і про тих, хто готовий придбати вакцину і, не зволікаючи, вакцинуватися, але не може цього здійснити, бо його черга до безоплатного вакцинування ще далеко", - наголошує Рада Церков.

Перевірку медичних препаратів на ефективність і безпечність Рада Церков покладає на державну систему охорони здоров’я.

Слід зазначити, що з-поміж інших конфесій лише на офіційних ресурсах УПЦ (МП) поширюють фейки про "примусову вакцинацію" та смерті від вакцин проти коронавірусу.

Теги: