Нагорода вручена Медведєву за сприяння у відновленні Воскресенського монастиря та у зв'язку з 55-річчям від дня народження.

Отримавши нагороду, Медведєв відзначив симфонію російської держави та РПЦ: "Скажу совсем просто: если на различных постах в различных качествах я хоть как-то способствовал укреплению позиций Русской Православной Церкви в нашей стране и за ее пределами, то я, конечно, этому несказанно рад. И надеюсь, что та симфония, о которой Вы сказали еще практически в начале Вашего Патриаршего служения, между властями нашей страны, между нашим государством и Русской Православной Церковью, будет все более и более мощной и благозвучной».

У відповідь патріарх РПЦ висловив надію на продовження симфонії: «Благодарю Вас сердечно еще раз за Ваши труды, которые отмечены высокой наградой Церкви, и надеемся, что Вы и далее будете продолжать свое многополезное делание, укрепляя и позицию Российского государства, и Русской Православной Церкви и взаимодействуя на благо нашего народа».

Нагородження відбулося через 17 днів після того як Медведєв оприлюднив 10 жовтня резонансну статтю в російській газеті "КоммерсантЪ" під заголовком "Почему бессмысленны контакты с нынешним украинским руководством". В ній екс-президент РФ пише, що Україна "знаходиться під прямим іноземним керуванням", проводить "дебільну" політику, тому наразі РФ не треба мати з нею справи. При цьому Медведєв у хамському тоні звинувачує президента України Володимира Зеленського, що той відмовляється від своєї єврейської ідентичності на догоду українським "нацикам", підписує "ублюдочні документи на кшталт «закону "про корінні народи України", і тому "показує себе більшим націоналістом, ніж найбільш радикальні з них". 

Українське видання «Детектор медіа» розібало основні фейки та маніпуляції цього матеріалу.

Напередодні нагородження, 26 жовтня, офіційний сайт РПЦ оприлюднив під назвою "Без России Германия обречена на исчезновение" статтю першого заступника Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ РПЦ Олександра Щипкова, в якій була піддана критиці канцлер Німеччини Ангела Меркель - за те, що "однозначно зайняла антиросійську позицію щодо Криму, до подій в Україні".

Нагадаємо, що у серпні 2021 року в УПЦ (МП) скаржилися ОБСЄ на закони «Про корінні народи України» і «Про забезпечення функціонування української мови як державної», при цьому не роз'яснювали, яким чином ці закони "несуть в собі потенційні ризики й негативні наслідки як для УПЦ, так і для українського суспільства".


Теги: