У вказаній новині повідомляється, що 7 лютого 2022 року Івано-Франківський міський відділ Державної виконавчої служби почав виселення релігійної громади храму УПЦ (МП) на честь Преображення Господнього з приміщення, у якому віряни молилися останні 30 років. При цьому не повідомляється, що рішення про виселення було прийнято за рішеннями судів, до яких також апелювала громада УПЦ (МП) у цьому конфлікті.

Натомість сайт УПЦ (МП) зазначає: "У 2019 році Комітет з прав людини ООН зобов’язав державу Україна не виселяти вірян УПЦ з приміщення по вулиці Чорновола 6 в Івано-Франківську, де діяв Спасо-Преображенський храм". При цьому дається посилання на новину від 23 листопада 2019 р. "Комітет ООН заборонив виселяти Івано-Франківську єпархію УПЦ з будівлі Преображенського храму Івано-Франківська".

Переказуючи ставлення Комітету з прав людини ООН щодо конфлікту між представниками УПЦ (МП) та Україною, сайт УПЦ (МП) вчергове вдався до некоректної передачі інформації, чим викривив ситуацію.

Комітет із прав людини ООН дійсно восени 2019 р. розглянув звернення від представників УПЦ (МП) і написав відповідь архієпископу Серафиму. В ній Комітет не "заборонив" і не "зобов'язав" (оскільки не має таких юридичних повноважень, держава-учасниця сама має дотримуватися взятих на себе забов'язань), а лише нагадує, що згідно правила 94 порядку розгляду справ Комітетом ООН, держава-учасниця зобов'язана не виселяти із займаного приміщення релігійну громаду, поки її справа знаходиться на розгляді Комітету. При цьому необхідність цих "тимчасових заходів захисту може бути переглянута після отримання зауважень держави-учасниці". Також Комітет підкреслює, що все це не означає, що було ухвалено якесь рішення по суті питання, що розглядається.

Таким чином, Комітет очікує від України зауваження на висунуті з боку захисників УПЦ (МП) скарги, після чого може виступити з рекомендаціями до країни-учасниці Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. На цей час Україна, згідно взятих на себе зобов'язань, має забезпечити тимчасовий захист громади, яка позивається до неї, тобто призупинити виселення громади з будівлі.

Чи надавалися зауваження України в Комітет ООН і які були результати розгляду в Комітеті (з 2019 року по цей час), сайт УПЦ (МП) не повідомляє.

В УПЦ (МП) викривили ставлення Комітету ООН до конфлікту в Івано-Франківську

Теги: