В УПЦ КП готові об'єднатися з УГКЦ, якщо ті зречуться Риму і визнають Київського ПатріархаЄдиною перешкодою до об'єднання традиційних українських Церков є їхнє різне адміністративне підпорядкування. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив Дмитро Степовик, доктор богослов'я і мистецтвознавства, викладач Київської православної богословської академії УПЦ Київського Патріархату, один з найпомітніших членів Вищої Церковної Ради УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні".

"Звичайно, ми за об'єднання з греко-католиками, тому що вони за своєю обрядовістю є православними, – говорить він. – Наприклад, вони служать не месу латинську, а літургію за східним обрядом православним. Але вся справа в адміністративному підпорядкуванні".

За словами науковця, для того, щоб об'єднатися з Українською Православною Церквою чи Київського, чи Московського Патріархатів, УГКЦ слід відійти від Риму.

"Тобто, щоб керівником їхньої церкви не був Папа Римський, а був київський патріарх. Якщо вони проведуть такий собор і піднімуть питання про об'єднання. Адже вони україномовна церква, служать так само добре, як і ми, вони є на державотворчих позиціях. Тобто ці фундаментальні основи у нас є спільними. Справа лише в адміністративному підпорядкуванні. Ми не можемо зректися свого адміністративного підпорядкування. Це вони повинні зробити. І коли це буде, тоді ми й об'єднаємося", – запевнив він.

Свою думку професор Київської православної богословської академії УПЦ КП Дмитро Степовик висловив 31 січня. Втім, згодом голова Інформаційного управління УПЦ КП архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) повідомив, що в УПЦ КП відкриті на розвиток співпраці з УГКЦ. Таку ж заяву зробив 1 березня керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

Теги: