У парламенті хочуть скасувати постанову про незаконність обрання главою УПЦ митрополита ВолодимираУ парламенті зареєстровано проект постанови про скасування заяви Президії Верховної Ради України від 15 червня 1992 року про визнання незаконним Архієрейського собору УПЦ (МП) в Харкові, який проходив у 1992 році 27-28 травня, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на День і Рravoslavnews.

Текст проекту постанови внесений Ганною Герман та Юрієм Мірошниченко (Партія регіонів).

Під час Харківського собору главою УПЦ (МП) був обраний митрополит Володимир замість митрополита Філарета. Митрополит Філарет звернувся з проханням до уряду України визнати незаконним проведення Харківського Собору.

Президіум Верховної Ради України рішенням від 15 червня 1992 року прийняв Заяву про "незаконність "Харківського Архієрейського Собору УПЦ".

У минулому скликанні парламенту з аналогічною ініціативою про скасування заяви Президії Верховної Ради про визнання незаконним Архієрейського Собору, який проходив у 1992 році, виступав народний депутат від Партії регіонів Іван Вернидубов. У пояснювальній записці до проекту постанови, внесеного І.Вернидубовим, зазначалося, що під час Харківського собору першоєрархом УПЦ був обраний митрополит Володимир (Сабодан) замість митрополита Київського Філарета (теперішнього Патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка)).

Теги: