Голова Рівненської ОДА просить голів усіх обласних держадміністрацій підтримати ініціативу підписання Меморандуму про єдину Помісну Церкву14 листопада голова Рівненської обласної державної адміністрації Сергій Рибачок надіслав відкрите звернення головам усіх обласних державних адміністрацій України з пропозицією підтримати ініціативу підписання на Рівненщині Меморандуму про єдину Українську Помісну Православну Церкву, що відбулося у Рівному, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

До офіційних листів прикріплені копії підписаного Меморандуму. Нагадаємо, цей документ 13 листопада 2014 року в присутності журналістів урочисто підписали п’ять керівників релігійних конфесій Рівненської області разом з головою РОДА Сергієм Рибачком та його заступником Олександром Савчуком.

«Так історично склалося, що саме Рівненщина завжди займала активну релігійну позицію. Саме на Рівненщині було написано Пересопницьке Євангеліє, саме на Рівненщині було вперше надруковано Острозьку Біблію. Було б добре, щоб і зараз саме з Рівненщини почалася ініціатива щодо створення єдиної Української Помісної Православної Церкви. Як і під час Революції Гідності, ініціатива йшла знизу. Так і тепер потрібно, щоб ініціатива йшла від громад. Українці як єдина сильна нація повинні мати єдину Українську Помісну церкву. Сподіваюся, що факт підписання Меморандуму на Рівненщині візьмуть до прикладу й інші області», - зауважив Сергій Рибачок.

Активна робота з підготовки Меморандуму почалася з травня цього року. Під час тривалих жвавих обговорень вдалося досягти порозуміння з керівниками різних релігійних конфесій.

«Нам сьогодні навіть телефонували з деяких південних областей України і просили текст Меморандуму, - доповнив під час брифінгу заступник голови ОДА Олександр Савчук. - За результатами підписання цього історичного документу, сторони також домовилися про створення робочої групи, до якої увійдуть по 2 представники від кожного підписанта, а також Рівненської ОДА. Вони, зокрема, шукатимуть шляхи до об’єднання в єдину Українську Помісну Православну Церкву, а також спільно вирішуватимуть спірні міжконфесійні питання».

Текст звернення до голів обласних державних адміністрацій:

"Сьогодні в Україні відбувається пошук шляхів об’єднання українців навколо важливих завдань, що постали тепер перед нашою нацією.

Життя дало нам красномовне підтвердження величезних можливостей церкви як консолідуючого чинника в суспільстві.

Потреба появи в Україні єдиної Помісної Православної Церкви неодноразово обговорювалася упродовж усього часу існування незалежної Української держави.

Ідея створення Помісної Православної Церкви також покликана вирішити проблему, як згуртувати українців, найбільш духовно відданих ідеї соборної України.

З ініціативи Рівненської обласної державної адміністрації 13 листопада 2014 р. керівництвом обласної державної адміністрації та релігійних конфесій Рівненщини, які представляють усі гілки православ’я, підписано Меморандумом про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. Документом, зокрема, закріплено те, що підписанти визнають і моляться за цілісну і єдину державу – Україну, виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою, не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної належності згідно з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Висловлюю сподівання, що досвід Рівненщини щодо підписання Меморандуму, покликаного створити підґрунтя для міжконфесійної консолідації, а в майбутньому – і для утворення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, буде взято за приклад іншими областями.

Саме тому звертаюся до Вас, як до керівників обласних державних адміністрацій, з пропозицією підтримати нашу ініціативу та провести круглі столи з представниками релігійних конфесій, щоб в подальшому підписати аналогічні Меморандуми. Переконаний, що це обов’язково стане першим кроком до створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Рибачок".

Теги: