Митрополиту УПЦ (МП) не вдалось утримати парафію від переходу до УПЦ КП9 серпня 2015 року громада УПЦ (МП) Свято-Рождества Богородиці села Пилипець Міжгірського району Закарпатської області на загальних парафіяльних зборах прийняла рішення про перехід до складу УПЦ Київського Патріархату, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

"Це перша парафія на Міжгірщині, яка виявила бажання покинути Хустську єпархію УПЦ Московського Патріархату та влитися до складу Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату", - ідеться у повідомленні.

23 серпня єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП на запрошення громади відвідав разом з духовенством Закарпатської єпархії УПЦ КП храм Свято-Рождества Богородиці села Пилипець.

Біля храму єпископа Варсонофія зустріла численна громада з запрошенням очолити богослужіння. Також до храму прибув митрополит Хустський і Виноградівський УПЦ (Московського Патріархату) владика Марк (Петровци) з представниками духовенства своєї єпархії. Громада надала слово митрополиту Марку та, вислухавши його, підтвердила своє рішення про перехід в лоно Київського Патріархату, після чого митрополит Московського Патріархату покинув храм. Також слово отримав єпископ Варсонофій, який подякував громаді храму за їхній свідомий вибір та попросив молитися за Україну, яка переживає зараз скрутні часи.

Після розмови з парафіянами владика Варсонофій очолив літургію, під час якої помолився за мир в Україні та припинення війни на сході України, а згодом призначив і представив громаді нового настоятеля храму о. Віктора Худяка.

"Виголошуючи слово, владика Варсонофій привітав вірян з переходом в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату та попросив бути стійкими у вірі в Бога, без якого не можливо буде вистояти у цій нав’язаній зовнішнім агресором війні", пише сайт УПЦ КП.

Нагадаємо, що днями в УАПЦ перейшов монастир Мукачівської єпархії УПЦ (МП).

Теги: