Владикам співслужила братія на чолі з настоятелем архимандритом Никодимом та духовенство з Львівської, Дрогобицької, Володимир-Волинської і Чернівецької єпархій.

Наприкінці літургії запрошені владики очолили молебень до шанованого чудотворного образу Матері Божої Ватопедської "Відрада" да свв. рівноапп. Кирила і Мефодія.

Зі словом подяки до владик звернувся настоятель монастиря архімандрит Никодим (Макара).

Історія монастиря бере свій початок з 1986 року, коли двома монахами-Пауліна - Никодимом і Опанасом, які прибули двома роками раніше з США, був оснащений монастир на території колишнього сільськогосподарського підприємства. Перебуваючи в США, ченці перейшли в уніатство. В 1994 р. монастир перейшов до Польської Православної Церкви в результаті конфлікту його засновників з місцевим католицьким духовенством.

Ця обитель вважається найбільшим православним монастирем у Польщі і однією з найбільш відвідуваних православних святинь цієї країни.

У 2015 р., після скарги УПЦ (МП) до Польської Православної Церкви щодо співслужіння духовенства монастиря з представниками УПЦ КП, монастир був закритий, проте продовжує діяти без зазначення свого адміністративно-канонічного статусу на офіційному сайті.

Теги: