Про розслідування повідомив депутата Віталія Купрія голова СБУ Василь Грицак у листі від 26 травня 2017 року.

За словами Віталія Купрія, слідчі СБУ розслідують факт прихованого фінансування єпархії УПЦ (МП) на суму 2,2 млн грн на рік, який в 2016 році виявила депутат Одеської міськради Анна Позднякова. Гроші, як з’ясувала депутат, начебто йдуть на утримання пам'ятки архітектури — Спасо-Преображенського собору УПЦ.

"Проте проблема більш глибока, адже частина православної церкви Московського патріархату стала важливим елементом так званої гібридної війни Росії проти України", - вважає Купрій і додає, що на території України існує мережа священиків, які активно допомагають проросійським бойовикам на Донбасі.

У свою чергу, Одеська єпархія УПЦ у заяві "з огляду на нову хвилю антирелігійної кампанії" відкидає звинувачення на свою адресу і висловлює "глибоке сподівання, що спроби деструктивних сил розхитати мир і міжрелігійну ситуацію в державі не матимуть підтримки".

Нагадаємо, що недавно одеські очільники церков різних деномінацій — УГКЦ, РКЦ, УПЦ КП, ІПЦ, ЄХБ, ХРЦ, ХВЄ, ЄРПЦ, АСД, ОЄЦ і єврейської месіанської громади — поставили свої підписи під зверненням до мера Одеси та депутатів міськради з проханням не дотувати єпархію УПЦ (МП) з міського бюджету.

Теги: