22 грудня архієпископ Даниїл (Зелинський), голова консисторії УПЦ в США (Константинопольського Патріархату), після того як у Києві 15 грудня провів переговори з главою УПЦ Київського Патріархату патріархом Філаретом, зустрівся 22 грудня у Стамбулі з Константинопольським патріархом Варфоломієм.

Під час короткого робочого візиту до Константинопольської Патріархії архієпископ Даниїл обговорив з патріархом Варфоломієм "найважливіші питання церковного життя, що стосується Сполучених Штатів Америки, а також України", йдеться в офіційному повідемленні на сайті УПЦ в США.

Також разом з патріархом Варфоломієм архієпископ Даниїл взяв участь в урочистих заходах, які організувало Генеральне консульство України в Стамбулі з нагоди 100-річчя дипломатичної служби України.

"Вважаю для себя благословенням провести щиру і відверту розмову із Вселенським Патріархом Варфоломієм, а також бути разом з ним присутнім під час концерту українських колядок", — зазначив владика Даниїл на своїй сторінці у Фейсбуці.

У ці ж дні, 26 грудня, офіційний сайт УАПЦ повідомив про зустріч предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) митрополита Макарія з представником Вселенської Патріархії єпископом Іларіоном (Рудиком).

Зустріч відбулась в Києві, у приміщенні Патріархії УАПЦ. Владика Іларіон — єпископ Едмонтону і Західної єпархії Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольського Патріархату).

На зустрічі були порушені "питання про шляхи об‘єднання українського православ‘я та інші важливі теми, які можуть бути корисними для України", зазначається на сайті УАПЦ.

Нагадаємо, що в ці ж дні, 17 грудня, глава Константинопольського Патріархату прийняв у своїй резиденції на Фанарі делегацію УПЦ (МП). Учасники зустрічі обговорювали, зокрема, проблему розділення українського православ'я.

Фото Facebook

Теги: