У зв’язку з процесом надання автокефалії Православній Церкві України МВС наголошує на "неприпустимості актів свавілля і екстремізму на ґрунті релігійної ворожнечі або нетерпимості".

Також відомство "закликає політичних та громадських діячів утриматися від провокацій і спроб дестабілізувати ситуацію у країні".

"Закликаю не допускати провокацій і спекуляцій", – заявив міністр внутрішніх справ України Аваков. – МВС забезпечить безпеку та правопорядок. Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійній ворожнечі, діятиме жорстко. Хай це не стане несподіванкою для всіх "гарячих голів".

На зустрічі з керівниками силових відомств були присутні ієрархи Церков, а також народний депутат від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко. Він написав у Facebook: "Митрополит Онуфрій заявив, що не бачить причин для кровопролиття, окрім випадків незаконних спроб захоплення власності релігійних громад УПЦ МП".

Геращенко додав, що представник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) також висловився проти будь-якого насильства в церковних суперечках. "Коли в лютому 2014 року з Майдану прийшли тисячі мітингувальників, які відгукнулися на заклик іти в Києво-Печерську лавру, саме ієрархи УПЦ КП – владика Епіфаній та владика Агапіт – особисто приїхали до Лаври і переконали мітингувальників не чинити насильницьких дії і не заходити на територію заповідника", – передав Геращенко слова Євстратія.

Депутат зазначив, що створення єдиної Української автокефальної православної церкви – багатовікова мрія багатьох поколінь українців. "Цю історичну подію не має бути затьмарено діями провокаторів, які закликають сіяти хаос і проливати кров", – підсумував він.

Напередодні, 11 жовтня, президент України Петро Порошенко пов'язав чутки «взяти силою лавру, монастир або храм» з роботою «московської агентури».

Теги: