“Я переконаний, що будуть спроби втручання на цих виборах. Мої переконання ґрунтуються на аналізі тої інформації, якою сьогодні володіє СБУ. І спектр надзвичайно широкий. Ключове - це максимальна дестабілізація по всіх території України, до вчинення тяжких злочинів. Втручатись будуть в першу чергу з боку РФ. Останнім часом ми фіксуємо, що розігрується релігійна карта в Україні після того, як РФ програла битву за Томос”, - сказав голова СБУ.

Грицак відзначив, що “друзі за поребриком” вдаються до вчинення протиправних проявів щодо культових споруд УПЦ (Московського Патріархату). "На сьогодні є підстави вважати, що в цьому не задіяні представники цієї церкви. Ми маємо інформацію, що перед вчиненням якихось протиправних акцій представників МП навмисно залякують, щоб їх реакція виглядала більш природною. В результаті цих заходів ми задокументували протиправні дії щодо цих питань на Сході України", - додав Василь Грицак.

“Напади на культові споруди Московського патріархату організовані з території окупованого Донбасу. У нас є підтверджені дані про те", — заявив він, додавши, що плани дестабілізації та розпалювання релігійної ворожнечі в Україні "узгоджувались з ФСБ РФ в ростовському управлінні ФСБ”.

Раніше СБУ розповідала, як спецслужби РФ платять за провокації проти храмів УПЦ (МП), а також вербують в Україні "ченців"-розвідників.

14 лютого на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук з посиланням на дані українських компетентних органів заявив, що російські спецслужби для дестабілізації ситуації планують підпали релігійних об'єктів Московського Патріархату в Україні, для чого активно вербують українських громадян, у тому числі на окупованому Донбасі.

Як зазначається, серед численних принципів і зобов'язань ОБСЄ, що РФ грубо порушила і продовжує грубо порушувати, є також зобов'язання утримуватися від підтримки терористичної та підривної діяльності на територіях інших держав-учасниць. «Українським компетентним органам стало відомо, що російські спецслужби, в тому числі ті, що перебувають в окупованих районах Донбасу, розпочали процес вербування українських громадян для проведення підпалів релігійних об'єктів, що використовуються парафіями Московського патріархату в Україні», - сказав Прокопчук.

Прокопчук додав, що російські спецслужби надають конкретні інструкції для проведення таких підпалів, а також суттєву фінансову винагороду.

«Ми закликаємо Росію негайно припинити свої заходи, спрямовані на дестабілізацію України, в тому числі, і в релігійній сфері», - підкреслив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні. 

Днями стало відомо, що у Запоріжжі 16 лютого під час спроби підпалити храм УПЦ (МП) затримано двох виконавців та організатора злочину. Відкрито провадження за 258 статтею Кримінального кодексу України – терористичний акт. Правоохоронці перевіряють імовірну причетність затриманих осіб до інших схожих випадків у регіоні.

У лютому поліція в Запоріжжі розпочала провадження щодо двох випадків пошкодження фасадів храмів УПЦ (МП) – у Шевченківському районі і у Вознесенівському районі міста, – коли на стінах церков невідомі намалювали нацистську символіку.

Теги: