"Наша Церква є найбільшою конфесією України, яка налічує понад 12 тисяч громад. Ці храми і монастирі відвідують мільйони громадян України, які люблять свою країну і свій народ, невпинно моляться про припинення війни та встановлення миру на своїй Батьківщині", - йдеться у заяві єпископа.

За його словами, православних віруючих б’ють, а священнослужителів УПЦ (МП) примушують переходити в нову Православну Церкву України. До своєї заяви представник УПЦ (Московського Патріархату) додав "шокуючі кадри побиття віруючих і захоплення храмів".

Також єпископ поскаржився, що за українським законодавством УПЦ (МП) має перейменуватися, що є втручанням у її внутрішні справи. "Ми ніколи не заперечували наш духовний зв’язок з Руською Православною Церквою, від якої Українська Православна Церква отримала незалежність у всіх адміністративно-управлінських та фінансово-господарських питаннях відповідно до Томосу про незалежність і самостійність, дарованого нашій Церкві ще в 1990 році", - сказав єпископ Віктор, додавши, що вже 29 років адміністративний центр управління УПЦ (МП) знаходиться у Києві.

Єпископ назвав необгрунтованими звинувачення у "зв’язках з Москвою", "сепаратизмі" та "пропаганді руського міра".

Насправді УПЦ (МП) пов'язана з РПЦ адміністративно-канонічними зв'язками і підпорядковується рішенням вищих органів влади РПЦ (Архієрейському і Помісному Соборам).

Представник УПЦ (МП) попросив офіційних представників ООН, ЄС та ОБСЄ вплинути на події в Україні та закликав міжнародних журналістів, правозахисників та чиновників приїхати в Україну і "побачити на власні очі все, що відбувається".

Теги: