Озвучену в ЗМІ інформацію про те, що в ПЦУ перейшли від 200 до 350 парафій, єпископ Баришівський Віктор (Коцаба), вікарій Київської митрополії УПЦ (МП), глава Представництва УПЦ (МП) при європейських міжнародних організаціях вважає такою, що не відповідає дійсності. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Наш».

Він розповідає, що УПЦ (МП) регулярно бере участь у різного роду заходах, які відбуваються в Європі, і говорить про те, що відбувається в Україні. «Ми регулярно звертаємося, подаємо достовірну інформацію – ту, яка відповідає дійсності, не просто на основі слів, а на основі фактів, ми говоримо мовою фактів, – і Раді з прав людини ООН, і Організації з безпеки і співробітництва в Європі, і спеціальному доповідачеві за свободу релігії і переконань ООН», – цитує його 20 лютого сайт УПЦ (МП).

«Сьогодні в засобах масової інформації часто звучить інформація про те, що уже 200, 300 або навіть 350 парафій перейшли з УПЦ в т. зв. ПЦУ. Але на сьогоднішній день – це свіжа інформація – нами зафіксовано 36 добровільних переходів парафій УПЦ в новостворену структуру. З них 23 – зі священнослужителями, і 13 – без священнослужителів. Також є інша градація – це 23 парафії, захоплені силовими методами. Тобто були такі випадки, коли територіальна громада просто зібралася в клубі, проголосувала за те, що вона хоче перейти в ПЦУ, там, на цьому голосуванні, не було представників УПЦ, практикуючих вірян, які ходять в цей храм, а просто вночі або ввечері за допомогою болгарки були спиляні замки і замінені. Тому храм перейшов під контроль територіальної громади. Наскільки це законно – я думаю, немає необхідності навіть говорити», – заявив єпископ.

Він додав: «Є третя градація, яку ми для себе визначили – це 29 випадків, коли територіальна громада проголосувала за перехід в ПЦУ, а релігійна громада разом зі священиком вирішила залишитися в лоні УПЦ. Тобто на сьогодні у нас зафіксовано 88 таких випадків, і немає цих сотень, про які йдеться в ЗМІ».

Нагадаємо, раніше єпископ Віктор звернувся до офіційних осіб ООН, ОБСЄ, ЄС та інших країн із закликом вплинути на ситуацію в Україні.

Фото larec.com.ua

Теги: