Про це предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів в інтерв’ю "Українській правді".

Митрополит Епіфаній вважає прийнятним надати мовні гарантії для румунських парафіян і створити всередині ПЦУ вікаріат на Буковині.

«Звичайно. Потрібно вести переговори. Ця заява була тільки минулого тижня, ми обговоримо все. Ми готові. І це буде дзеркальним кроком, бо на території Румунської церкви уже створений вікаріат для українських парафій, де моляться українською. Чому нам не надати таку ж можливість для румунів?», — заявив митрополит.

Крім того, згідно томосу про автокефалію ПЦУ, закордонні парафій Православної Церкви України невдовзі будуть підпорядковуватися Константинопольському Патріархату. Епіфаній розповів, що вже зараз в Європі багато парафій самостійно виявили бажання підпорядковуватися Вселенському Патріархату. "Я навіть мав спілкування кілька днів тому з певними представниками громад, які говорять: "Ми маємо хороші стосунки, ми вже переходимо". Зараз я готую відпускні грамоти для тих священиків, на яких є запити", - сказав митрополит.

Він також додав, що у ПЦУ за кордоном є близько 46 громад: "У Європі храмів, які б належали нашій церкві, практично немає. Є громади українців. Наскільки мені відомо, було десь 46 громад на території Європи і 15 на території Америки. А в інших регіонах світу по 1-2 парафій".

Фото pravda.com.ua

Теги: