Зустріч з головою ізраїльського Кнесету (парламенту) Йоелем Едельштейном, який народився в Україні в Чернівцях, відбулася на другий день візиту українських релігійних діячів до Ізраїлю.

Спікер Кнесету відзначив позитивну роль Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яку вона відіграє, демонструючи спроможність знаходити консенсус в інтересах усього суспільства, незважаючи на об’єктивні відмінності між різними релігіями і конфесіями. На його думку, цей приклад варто наслідувати багатьом політикам, як в Ізраїлі, так і в Україні.

Він поділився з делегацією ВРЦіРО досвідом побудови сильної демократичної держави Ізраїль, яка може дати відсіч іноземним агресорам і водночас прискіпливо дотримуватись належних демократичних процедур, не даючи місце спокусам авторитаризму.

За словами Йоеля Едельштейна, на сьогодні Ізраїль має найбільш ефективну армію у світі, одну з найрозвинутіших економік і при цьому будує свою політичну систему винятково на демократичних засадах парламентської республіки.

Таким чином, як могли засвідчити делегати ВРЦіРО, приклад Ізраїлю спростовує популярне твердження адептів авторитаризму, що тільки сильний авторитарний лідер може привести державу то військових перемог та економічних успіхів. Перебуваючи в оточенні авторитарних режимів, Ізраїль не лише залишається єдиною демократичному країною  на Близькому Сході, але й демонструє силу та стрімкий прогрес в усіх сферах економічного, державного та соціального життя.

“Приклад вашої країни показує, що демократія може бути сильною, але для того вона повинна бути заснована на цінностях. І саме релігійні цінності є силою демократії. Бо якщо демократія, і ми це бачимо в Європі, відмовляється від релігійних цінностей, то має тенденцію скотитися або в анархію, або в диктатуру”, – наголосив під час зустрічі глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук).

Він відзначив, що Ізраїль має досвід побудови демократичного суспільства, якого Україна може повчитися. До того ж, глава УГКЦ підкреслив, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступає за утвердження справжньої демократії в Україні, наріжним каменем якої є повага до гідності кожної людини, незалежно від її національного, етнічного, релігійного походження.

Всеукраїнська Рада Церков провела виїзне засідання в Єрусалимі та зустрілася зі спікером парламенту Ізраїлю

Члени делегації ВРЦіРО також заявили, що вони виступають проти будь-яких проявів антисемітизму та ксенофобії, вважаючи ці прояви чужими для України і неприпустимими для будь-якої країни світу.

По завершенні зустрічі українські релігійні діячі взяли участь в екскурсії по Кнесету. Після цього в стінах ізраїльського парламенту делегація ВРЦіРО провела ділову зустріч з радником голови Єврейської агенції «Сохнут» Ігалем Пальмором, який упродовж багатьох років обіймав посаду речника МЗС Ізраїлю. Під час зустрічі він розповів про програми «Схонуту» щодо підтримки діаспори, збереження національної культури, традицій та самобутності. Пальмор запропонував українській стороні детально ознайомитись з відповідними програми та в разі необхідності адаптувати їх під потреби закордонних українців.

Напередодні, у перший день візиту до Єрусалиму, делегація ВРЦіРО провела зустрічі з президентом держави Ізраїль, а також міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, міністром охорони навколишнього середовища держави Ізраїль та іншими урядовцями.

Також у ці дні в Єрусалимі відбулося засідання під головуванням головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха, який вже вдруге ініціював поїздку делегації ВРЦіРО до держави Ізраїль. Учасники засідання обговорили як внутрішньо українські питання, так і ініціативи, спрямовані на подальший розвиток дружніх українсько-ізраїльських відносин.

Зокрема, українські релігійні діячі підкреслили позитивні здобутки, пов’язані з запровадженням безвізового режиму між Україною та державою Ізраїль, що відбулося 10 років тому після першого візиту делегації ВРЦіРО до Ізраїлю. Водночас, на їхню думку, всі наявні на сьогодні технічні питання слід вирішити, щоб надалі розвивати взаємне паломництво до обох країн, а також укріплювати економічні зв’язки та практично впроваджувати підписану нещодавно Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Під час зустрічей ВРЦіРО схвально відреагувало на пропозиції ізраїльських високопосадовців підтримати переведення посольства України в Ізраїлі до Єрусалима, наслідуючи досвід США та деяких інших країн світу, якщо таке рішення буде ухвалено відповідними державними органами України.

Члени ВРЦіРО також обговорили сучасний стан державно-конфесійних відносин та спланували зробити з цього приводу окреме звернення.

Крім цього, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила нагадати свою позицію стосовно необхідності забезпечення чесних і справедливих виборів, висловлену раніше у зверненні до українського народу з приводу виборів президента України.

Виїзне засідання завершилося передачею головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій до єпископа Віталія Кривицького, ординарія Київсько-Житомирського Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Цього ж дня делегація ВРЦіРО відвідала Генеральний Штаб Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у Тель-Авіві, де відбулася зустріч з головним військовим рабином ЦАХАЛу раббі Еялем Каримом.

На завершення візиту до Ізраїлю українські релігійні діячі відвідали музей Голокосту «Яд Вашем». Перед цим українські релігійні діячі на зустрічах в Єрусалимі одноголосно заявили про неприпустимість антисемітизму та ксенофобії в сучасному світі, щоб страшні сторінки історії Голокосту не повторилися ніколи знов.

Раніше під час офіційного візиту до Єрусалиму делегація ВРЦіРО зустрілася з Президентом Держави Ізраїль, обговорила низку актуальних питань зі Спікером Кнесету Ізраїлю, а також з Міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, Міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та іншими урядовцями.

Теги: