Раніше з цього приводу відбулося листування, зокрема на адресу верховного архієпископа Святослава було надіслано листи від предстоятеля ПЦУ (19 лютого) та від Священного Синоду ПЦУ (4 березня).

Очільники Українських Церков підтвердили необхідність для обох сторін мати порозуміння і співпрацю, бо це слугує суспільному порозумінню та єдності українського народу.

Як пише сайт УГКЦ, «Святослав, пояснюючи прагнення наших вірних молитися в Софійському соборі, наголосив, що цей храм є спільним домом усіх дітей Церкви Володимирового Хрещення та матірнім для усіх наших катедральних соборів. Бажаючи молитися в цьому храмі, ми хотіли засвідчити нашу церковну спорідненість з православними братами. Це рух до наших джерел, до зростання у благодаті Володимирового Хрещення, до відновлення єдності колись єдиної, а нині ще поділеної Київської Церкви».

Святослав наголосив, що дорожньою картою такого зближення є дослідження спільного коріння, міжцерковне примирення та зцілення історичної пам’яті. Було зазначено, що обидві Церкви є щойно на початку цього спільного шляху і спільно працюватимуть для того, щоб, за словами колишнього греко-католицького патріарха Йосифа Сліпого, побачити воістину оновлений собор Святої Софії в Києві.

Митрополит Епіфаній наголосив: «Завдяки зусиллям наших попередників було багато зроблено для того, щоби загоїти рани минулого». Він зазначив, що від самого початку свого служіння предстоятеля неодноразово підкреслював необхідність діалогу двох Церков, продовження тієї співпраці, яка вже існує.

Позиція ПЦУ полягає в тому, що слід надалі підтримувати та розвивати добрі відносини з Українською Греко-Католицькою Церквою та з Католицькою Церквою в цілому, бажаючи співпрацювати у різних сферах, де це є можливим, одночасно дотримуючись православного віровчення та у згоді з іншими помісними Православними Церквами.

І у віровчительнних, і в історичних питаннях кожна зі сторін має власний погляд, у одних близький, в інших – протилежний. Помилкою було би як переоцінювати такі розбіжності, так і недооцінювати їх, саме тому потрібен подальший діалог – очевидно, тривалий, часом складний та болючий, зазначив митрополит. «Ми відкриті до такого діалогу, бажаємо, щоби він відбувався конструктивно та плідно, з урахуванням усіх внутрішніх та зовнішніх викликів для його учасників», – засвідчив позицію ПЦУ її предстоятель.

Очільники Церков взяли до відома повідомлення від Міністерства культури України, що з 18 березня цього року собор Святої Софії у Києві буде закритий на тривалу реставрацію.

Теги: