Нещодавно у глави УГКЦ була зустріч із главою Православної Церкви України та президентом країни. У зв'язку з чутками про можливе об'єднання православних і греко-католиків, в тому числі з метою створення спільного Київського Патріархату, верховний архієпископ УГКЦ Святослав заявив журналістам:

"Щоб усім було зрозуміло – ніяких розмов про створення київського мегапатріархату на зустрічі з президентом не було. Так само не було ніякої розмови про якесь об'єднання в мегаструктуру з ПЦУ.

– Але лунали слова про єдиний київський патріархат?

– Не лунали. Можливо, ви маєте трошки неправильну інформацію про те, що відбулося. На зустрічі ми говорили про те, як ми сьогодні можемо співпрацювати для того, щоб спільно служити для блага українського народу – про це йшла мова. Про якісь патріархати і об'єднання на жодній із зустрічей мови не було".

За словами Святослава, "коли йдеться про об'єднання, мова йде про злиття структур. Ми були свідками об'єднавчого собору українського православ'я... Коли йдеться про стосунки між ПЦУ і нашою церквою, то такого типу кроків ми не передбачаємо – щонайменше, на далеке майбутнє".

Отже, "про об'єднання мови не було, йшлося про співпрацю заради українського народу, співпрацю в усіх сферах нашого життя — там, де це зараз можливо", заявив глава УГКЦ.

"Діалог, який ми започаткували, ми назвали дорожньою картою, яку ми хочемо укласти, щоб зрозуміти, як далі рухатися вперед. Для нас, греко-католиків, дорожня карта співпраці з ПЦУ чи з іншими церквами українського християнства найперше полягає в тому, що нас вже об'єднує... Ми поки що сьогодні говоримо про головні ідеї, про ключові моменти всього того, що сьогодні може бути предметом нашого спільного діяння. Якщо ми в певний момент зможемо говорити про певні напрямки цієї діяльності, кроки, то ця ідея співпраці виллється у певний документ, у певний текст. Тоді можна про це говорити. Сьогодні цього немає, але це спілкування є добрим початком", – зазначив Святослав і повідомив про намір створити окрему комісію УГКЦ у справах екуменізму.

Також він заявив, що сама УГКЦ "дозріває, рухається в напрямку патріаршого устрою".

Щодо дискусії про богослужіння в Софії Київській, то глава УГКЦ зауважив: "для нас, греко-католиків, не йдеться про якісь претензії на церковну нерухомість", бо "Софійський собор є спільним майданчиком, де можуть всі спадкоємці Київської церкви зустрічатися, бути присутніми". До того ж і "Московська церква є дочірньою церквою київського християнства", сказав Святослав, але "як Московська церква будує стосунки з Київською і чи вона вважає її материнською – це вже мабуть треба запитувати у них".

Напередодні виборів президента глава УГКЦ також в інтерв'ю заявив, що "будемо закликати наших віруючих відповідно до свого сумління контролювати виборчий процес".

Теги: