У заході взяли участь заступник голови уряду Росії Дмитро Козак, повноважний представник президента РФ у Південному федеральному окрузі Володимир Устинов, "голова республіки Крим" Сергій Аксьонов, "губернатор Севастополя" Дмитро Овсянников, члени міжконфесійної ради (МКР) Криму "Мир - Дар Божий". Сімферопольську і Кримську єпархію УПЦ (МП) презентували митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (співголова МКР) та секретар єпархії протоієрей Олександр Якушечкін (секретар МКР). Також на заході були присутні муфтій Еміралі Аблаєв і севастопольський рабин Біньямін Вольф.

Зазначається, що під час зустрічі було порушено найактуальніші питання, пов'язані з розвитком соціальної сфери, охорони здоров'я, освіти, культури, а також із міжнаціональними та міжконфесійними взаєминами.

Митрополит Лазар привітав Путіна зі святом святителя Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Кримського, яке відзначається 18 березня, і подарував йому 2-томний альбом "Нехай світить усім!", який є збірником документів, фотографій, спогадів і дослідницьких матеріалів про життя святителя Луки.

У своїй відповіді Путін заявив, що Крим "для всієї Росії має сакральне значення", відтак для РФ є вкрай важливим "зберігати" православні святині анексованого півострова, вести роботи з реконструкції історичного музею-заповідника Херсонесу Таврійського – "місця святого для Русі, де відбулася найважливіша подія в історії вітчизни – охрещення у православну віру великого князя Володимира, що вплинуло на весь подальший шлях розвитку країни". За словами Путіна, з огляду на це Патріарша Рада РПЦ з питань культури ініціювала проект проведення комплексу робіт із благоустрою території музею-заповідника, реставрації об'єктів культурної спадщини, реалізації комплексу наукових і просвітницьких проектів.

Звертаючись до присутніх, голова держави-окупанта заявив, що та "завжди будувалася як багатонаціональна та багатоконфесійна", і це "завжди створювало особливо міцну базу її розвитку", а всі "традиційні" конфесії "роблять дуже серйозний, конструктивний внесок у міжконфесійний спокій і добробут, що є надзвичайно важливим".

На додачу Путін подякував учасникам зібрання за "збереження релігійного миру та добросусідства" на окупованому півострові.

Напередодні, 17 березня, представник УПЦ (МП) у річницю російської окупації Криму привітав паству з "поверненням додому" та "початком збирання російських земель.

Теги: