Серед почесних гостей на церемонії були присутні: народний артист СРСР, актор театру та кіно, співголова громадського руху "Безсмертний полк" Василь Лановий, "голова законодавчого зібрання Севастополя" Катерина Алтабаєва, благочинний Севастопольського округу УПЦ (МП) протоієрей Сергій Халюта, "секретар регіонального відділення партії "Єдина Росія", перший заступник голови Всеросійської ГО ветеранів "Бойове братство" Дмитро Саблін, депутат Державної Думи РФ, герой Росії, генерал-полковник Володимир Шаманов, командувач Чорноморського флоту, віце-адмірал, герой Росії Олександр Мойсеєв.

Перед початком церемонії нагородження почесні гості звернулися до присутніх у залі з вітальними словами. Зокрема, вітаючи всіх із річницею "повернення до Росії", о. Сергій Халюта виголосив наступну промову: "Я сердечно вітаю вас із цим особливим днем, який за правом можна назвати початом збирання земель російських. Я твердо вірю, що Господь наш у день Торжества Православ'я, який ми сьогодні згадуємо, дарує нам відродження нашої великої держави російської, російського духу, тому що російський народ і держава російська є носіями християнських, Божественних і державних цінностей. Я сердечно дякую вам, любі севастопольці, за ту мужність, яку ви виявили у 2014 році, за ту самовідданість, з якою ви вийшли на площу Нахімова і прийняли рішення щодо того, що ми мусимо повернутися додому".

У свою чергу "секретар регіонального відділеня партії "Єдина Росія" Дмитро Саблін подякував о. Сергію та духівництву Севастопольського благочиння УПЦ (МП) за "молитовну працю у 2014 році", під час російської окупації Криму, та вручив йому диплом лауреата і статуетку святого благовірного князя Олександра Невського.

Представник УПЦ (МП) вітає «повернення» Криму до Росії, бо це «початок збирання російських земель»

Додатково було зазначено, що лауреатами акції стали ветерани Великої Вітчизняної війни, генерали й офіцеры ЧФ РФ та авіації, службовці спецпідрозділу «Беркут», жінки-військовослужбовці, учасники подій 2014 року. Така ж акція відбувалася у Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Єкатеринбурзі, Тулі, Рязані, містах Московської області, а також у Білорусі. Окупований Севастополь передав естафету наступному місту. У 2020 р. акція повертається до Москви, де зберуться лауреати 2005-2019 рр., і буде присвячена 75-річчю "перемоги у Великій Вітчизняній війні".

Того ж дня у Свято-Володимирському соборі УПЦ (МП) у Херсонесі відбулося нагородження о. Сергія Халюти орденом канонізованого в РПЦ адмірала Федора Ушакова, врученим представниками "самооборони Криму" та російської асоціації силових структур "Воїн", яка є засновницею нагороди спільно з Мордовською митрополією РПЦ. Зазначається, що кожний орденський знак освячується на мощах Ушакова, що спочивають у Санаксарському монастирі (Республіка Мордовія, Росія). Загалом на честь 5-річчя "російської весни" у Севастополі зазначену нагороду за "заслуги перед містом" отримали 25 людей.

Наступного дня, 18 березня, президент РФ Володимир Путін під час відвідування окупованого за його наказом Криму провів зустріч із представниками громадськості півострова, зокрема з церковнослужителями, заявивши, що Крим "для всієї Росії має сакральне значення".

Раніше, 15 березня, о. Сергій Халюта разом зі своїм помічником протоієреєм Стефаном Сломчинським і керівником відділу освіти Севастопольського благочиння протоієреєм Михайлом Вікторовим узяв участь у спільному засіданні Ради Держдуми РФ та "законодавчого зібрання Севастополя", що відбулося у театрі імені Луначарського з нагоди 5-річчя "возз'єднання Криму з Росією".

Теги: