«Розколу в Українській Православній Церкві немає і не буде. Кожен ієрарх має певні думки, але ми маємо спільно будувати майбутнє в єдиній Помісній Українській Православній Церкві», – наголосив глава ПЦУ.

Відповідаючи на запитання щодо останніх публічних заяв Філарета, предстоятель ПЦУ зазначив, що в Церкві високо шанують почесного патріарха, проте важко погодитися з його окремими висловлюваннями. «Ми шануємо Святійшого Патріарха Філарета, але не підтримуємо думок, які він висловив останніми днями», – додав митрополит Епіфаній.

Предстоятель також висловив впевненість у тому, що на нинішньому етапі Православній Церкві України, найперше, потрібно рухатися вперед і розбудовувати майбутнє. «Віримо у те, що надалі будемо рухатися вперед і розбудовувати нашу Церкву та йти до визнання нас з боку інших Помісних церков. Перед нами стоїть багато завдань, які маємо втілювати в життя як визнана Церква», – наголосив митрополит, додавши, що вірить у подолання тих випробувань, які постали перед помісною Церквою.

«Всі повинні чітко зрозуміти, що до початку Об’єднавчого Собору такі структури як Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Автокефальна Православна Церква були розпущенні», – зазначив він, відповідаючи на наступні запитання журналістів. «Зараз, фактично, і юридично, в Україні не існує таких структур Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Автокефальна Православна Церква, бо ми об’єдналися і ці колишні структури увійшли в єдину Церкву, виконавши свою історичну місію. Всі прагнули визнання Української Церкви і ми змогли отримати Синодальний Томос, який навіки утверджує той факт, що ми є єдиною Помісною Православною Церквою», – цитує предстоятеля сайт ПЦУ.

Нагадаємо, що напередодні, ранком цього ж дня, 14 травня, 90-річний владика Філарет, який має в ПЦУ сан митрополита і водночас неофіційний статус "почесного патріарха", звинуватив президента України Петра Порошенка і главу ПЦУ митрополита Епіфанія у ліквідації УПЦ КП і заявив про свою владу в церкві.

Теги: