Заступник голови Комітету ВР з питань культури і духовності, депутат від «Народного фронту» Віктор Єленський, виголошуючи спільну заяву двох фракцій, заявив : «Я хочу, щоб Верховна Рада України, ті депутати, які зверталися до патріарха Варфоломія, ті депутати, які відстоювали Томос від нападу з боку Росії, щоб вони сказали рішуче «ні» всім спробам розхитати ситуацію довкола Православної церкви України. Я хочу, щоб ми дали дуже чіткий сигнал, що ми підтримуємо ПЦУ в її канонічному статусі, підтримуємо її предстоятеля митрополита Епіфанія, підтримуємо всі кроки з розбудови цієї церкви... Ми повинні підтримати в усіх починаннях церкву, духовенство, єпископат і ті десятки тисяч людей, які в січні 2019 року плакали на Софійській площі, коли Православна церква України вперше у своїй історії отримала законну канонічну незалежність».

Водночас він підкреслив, що церква в жодній країні не отримувала томос за такого «шаленого спротиву великої ядерної держави, як це було в 2018, 2019 роках в Україні”. Єленський також зауважив, що в усіх процесах, якими намагаються «підточити Православну церкву України, ми маємо справу з Російською державою».

«Скориставшись транзитним періодом, тим, що один президент іде, а інший його наступник не прийшов, Російська держава намагається відібрати в України Томос, Російська держава намагається розхитати ситуацію, користуючись дрібними розрахунками деяких людей, амбіціями, яким ми повинні дати відсіч», - зауважив політик.


Теги: