"Патріарх Філарет тепло привітав високих гостей та висловив вдячність Церкві-Матері – Вселенському Патріархату та, особисто, Всесвятійшому Патріарху Варфоломію за надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви та постійну підтримку", – пише колишній сайт УПЦ КП, який досі ставить новини про колишнього очільника УПЦ КП.

"Я прошу Вас, передати подяку Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за те, що Його Всесвятість зробили для України та Української Церкви, коли надали нам Томос про автокефалію. Я шаную Патріарха Варфоломія, молюсь за нього кожної Літургії і буду молитись за нього до кінця життя", – цитує сайт Філарета.

Він наголосив, що у цей непростий для України час, коли проти держави триває агресія Росії, Церква буде робити все можливе заради захисту незалежності України та єдності Церкви, як духовної основи держави: "Ми будемо завжди відстоювати інтереси незалежної Української Православної Церкви та робити все можливе, щоб Українська Церква була єдиною і завжди служила інтересам українського народу і Української держави".

Митрополит Еммануїл передав пасхальні вітання від Вселенського патріарха Варфоломія і висловив радість від зустрічі та приїзду до ПЦУ для того, щоб підтримати її та засвідчити любов і братську єдність.

Учасники зустрічі торкнулися загальних питань церковного життя, обговорили процес визнання автокефалії Української Церкви іншими помісними Православними Церквами та багато інших питань, що становлять взаємний інтерес.

Як відомо, в останні тижні в ПЦУ спалахнув конфлікт: колишній очільник УПЦ КП Філарет зажадав такої ж влади в ПЦУ.

"Бесіда, яка тривала близько трьох годин, відбулася у теплій і дружній атмосфері. Наприкінці зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками", – пише колишній сайт УПЦ КП.

Теги: