З огляду на висловлювані у ЗМІ запитання і занепокоєння щодо статусу та особистої позиції духовенства Православної Церкви України за кордоном, митрополит Мішель на своїй сторінці у ФБ офіційно підтвердив свою позицію:

"Як член єпископату Православної Церкви України, яку Константинопольський Патріархат реорганізував згідно з канонами наданням Томосу 6 січня 2019 р., а також після мого голосування за нашого нового і єдиного Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Київського Епіфанія, я знову висловлюю мою повну підтримку. Як єдиний митрополит діаспори у Західній Європі я підпорядковуюся послуху єдиному ієрархові Константинопольського Патріархату у Франції – Високопреосвященному Митрополитові Франції Емануїлу. Мій послух Томосу є абсолютним і зобов’язує мене визнавати єдиним Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського Епіфанія під час мого перебування в Україні, а коли я є у Франції – Високопреосвященного митрополита Емануїла. Христос Воскрес! Митрополит Корсунський Мішель".

Як відомо, згідно умов томосу про автокефалію ПЦУ, остання має канонічну юрисдикцію на території України. В українській діаспорі колишні приходи УПЦ КП і УАПЦ переходять в юрисдикцію Константинопольського Патріархату, зокрема в УПЦ США і Канади.

Теги: