У засідання брали участь постійні члени: митрополит Філарет (має в ПЦУ неофіційний статус "почесного патріарха"), митрополит Львівський Макарій і митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також тимчасові: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Вишгородський Агапіт та єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір був призначений головою Синодального управління у справах молоді, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор – головою Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій – головою Інституту церковної історії.

Було визначено, що протягом місяця повинна завершитися реєстрація статутів Управлінь єпархій УПЦ (ПЦУ). Також розпочато процес реєстрації в новій редакції статутів монастирів та духовних навчальних закладів УПЦ (ПЦУ).

Відповідно до канонічного порядку закордонні візити, зокрема паломництва, повинні здійснюватися архієреями з благословення предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Синод заборонив архієреям і клірикам висувати свої кандидатури для обрання до Верховної Ради України чи на посади місцевого самоврядування, де передбачене прийняття на постійну роботу. Разом з тим їм дозволено у виняткових випадках з благословення церковної влади балотуватися у депутати органів місцевого самоврядування при дотриманні відповідно визначених умов.

Було прийняте рішення про відзначення в 2019 р. 30-ліття відродження Української Автокефальної Православної Церкви (19 сепрня 1989 р.).

Раніше обраний на єпископа архімандрит Епіфаній (Димітріу) буде рукоположений на єпископа Ольвійського та на правах вікарія предстоятеля ПЦУ опікуватиметься грекомовною паствою в Україні.

Було роз’яснено, що відповідно до встановленого порядку за богослужінням у всіх храмах УПЦ (ПЦУ) повинні підноситися ім’я "Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та правлячого архієрея єпархії".

Синод заслухав та взяв до відома звіт комісії, яка вивчала ситуацію в кафедральному храмі Різдва Христового в м. Одеса.

Синодом було засвідчено, що у своїх житті та діяльності помісна Українська Православна Церква (Православна Церква України) керується Священним Писанням та переданням, канонами Православної Церкви, власним статутом, ухваленим Об’єднавчим Собором 15 грудня 2018 р. та відповідно зареєстрованим державою, патріаршим та Синодальним томосом про автокефалію від 6 січня 2019 р., рішеннями власних статутних органів.

Зазначається, що помісна УПЦ зберігає внутрішню єдність та закликає єпископат, духовенство і вірних усі питання, які виникають, обговорювати та вирішувати в дусі заповіданої Господом братньої любові, уникаючи розпалення ворожнечі, протистоянь та розділення. Синод також висловив повну підтримку предстоятелю УПЦ (ПЦУ) митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Після закінчення засідання митрополит Філарет заявив журналістам, що виконуватиме рішення Синоду, якщо вони відповідатимуть "інтересам української церкви".

Нагадаємо, що засідання Синоду відбувалося на тлі конфліктної ситуації, що сталася внаслідок намагання митрополита Філарета, колишнього патріарха УПЦ КП, очолити ПЦУ.

Теги: