В указі митрополита Епіфанія зазначається, що він виданий з огляду на припинення 15 грудня 2018 р. діяльності Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України та обранням предстоятелем ПЦУ митрополита Епіфанія, а також у зв'язку з тим, що Київська єпархія у складі парафій та монастирів м. Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря) на чолі з митрополитом Філаретом, колишнім очільником УПЦ КП, досі юридично не зареєстрована і документи на її реєстрацію керуючим єпархією не підготовлені та не подані.

Відтак в указі говориться:

"Враховуючи вище зазначене та у зв’язку з оприлюдненням від імені керівництва релігійного об’єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, не чинних документів, які вносять смуту в середовище кліру м. Києва, для уникнення подальших порушень канонів та Статуту Церкви, на прохання релігійної громади Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі м. Києва та її кліру – визначаю:

– тимчасово, до повного виконання рішень Священного Синоду від 5 лютого 2019 р. та від 24 травня 2019 р. щодо реєстрації в м. Києві єпархії у складі УПЦ (ПЦУ), прийняти релігійну громаду Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі м. Києва в безпосереднє підпорядкування Митрополита Київського і всієї України;

– будь-які документи і розпорядження від імені релігійного об’єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019 р., є не дійсними, і не підлягають виконанню в Українській Православній Церкві (Православній Церкві України)".

Таким чином, конфлікт між митрополитом Епіфанієм, предстоятелем ПЦУ, і митрополитом Філаретом, який має в ПЦУ неофіційне звання "почесного патріарха", набув нового розвитку.

Напередодні, 28 травня, Вселенський патріарх Варфоломій, предстоятель Константинопольської Церкви, нагадав, що Філарет вже не є "київським патріархом".

Теги: