Лист Філарета до Епіфанія опублікував "Прес-центр Київської Патріархії", яка припинила своє існування ще 15 грудня 2018 р., після ліквідації УПЦ КП на її Помісному Соборі у зв'язку з переходом до новоутвореної Православної Церкви України.

Філарет пише у листі, що отримав указ Епіфанія про прийняття в свою єпархію забороненого Філаретом у священнослужінні протоієрея Олександра Трофимлюка (ректора Київської православної богословської академії ПЦУ) і Свято-Покровську парафію на Солом’янці, з її духовенством, без відпускної грамоти.

"Це дає мені привід висловити жаль, що Ви починаєте своє служіння як Предстоятеля з порушення архиєрейської присяги і церковної православної традиції і тим даєте поганий приклад для архиєреїв нашої Церкви, — пише Філарет. — Такі дії не тільки не приведуть до єдності нашої Церкви і всього українського православ’я, а до руйнації того, що привело до отримання Томосу про автокефалію і Вашого обрання на посаду Предстоятеля".

Як стало відомо виданню Сerkvarium, 3 червня, Філарет наказав зібрати все духовенство Київської єпархії ПЦУ у себе у резиденції (вул. Пушкінська, 36). "Мета заходу - примус до підписання присяги на вірність самому Філарету. Документально запрошення не оформлено", — пише видання.

За даними Cerkvarium, інформацію кожному священнику передавав телефоном архієпископ Вишгородський Агапіт (Гуменюк), намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря, член Священного Синоду ПЦУ. "Є дані, що заплановано без погодження з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм призначити нового намісника Видубицького монастиря. Після того, як пішли чутки про можливе захоплення прихильниками Філарета Феодосіївського монастиря з метою усунення намісника архімандрита Макарія, за інформацією Андрія Лозового парафіяни-чоловіки зібрались перед воротами, щоб захистити свій храм. Наразі, за джерелами Cerkvarium, архімандрит Макарій відмовився виконувати вимоги Філарета. Наступний захід під назвою "Народно-церковний собор" під проводом митрополита Філарета заплановано на 11 червня".

Теги: