Відео фактично є відповіддю на нещодавні заяви митрополита Філарета, колишнього очільника УПЦ КП, про те, що 15 грудня 2018 р. відбувся не Помісний, а Архієрейський Собор УПЦ КП, який має дещо нижчий статус, через що Філарет заявляє про продовження існування УПЦ КП і відповідні його патріарші владні повноваження в ПЦУ.

"Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату 15.12.2018 р. - аудіо та відео, які спростовують твердження, що «такого Собору не було». Мала, Тепла Софія", - говориться у коментарі до відео.

На відео зафіксовано майже одностайне голосування (один проти) за ліквідацію УПЦ КП, після чого патріарх Філарет першим підписує постанову Собору.

У свою чергу, "Прес-служба Київської Патріархії" 5 червня опубликувала своє роз'яснення, яким доводить, що Філарет зі своїми колегами порушили процедуру проведення Помісного Собору 15 грудня 2018 р. і "прийняли формальний, ситуативний документ, який немає юридичної сили, а був необхідний для участі в Об’єднавчому Соборі Українського Православ’я". Також "Прес-служба Київської Патріархії" наполягає, що за даними Єдиного державного реєстру прав юридичних осіб , фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 5 червня 2019 року Київська Патріархія УПЦ Київського Патріархату не перебуває у стані припинення, так само як і Київська Патріархія УАПЦ.

Теги: