У новині під назвою "Ігумени монастирів Афону просять українських паломників підтверджувати приналежність до УПЦ" говориться:

"Ігумени монастирів Святої Гори попросили паломників з України, що відправляються на Афон, оформляти довідки, що підтверджують їх приналежність до УПЦ.

Відтепер усі паломники з України, які відправляються на Святу Гору Афон, повинні мати при собі, окрім звичайних в таких поїздках документів (закордонного паспорта і діамонітіріона), ще й довідку, яка свідчить про їх приналежність до Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Довідка із зазначенням терміну перебування повинна бути оформлена на бланку єпархіального управління, підписана єпархіальним архієреєм і завірена печаткою. Відповідний циркуляр Київської митрополії 3 червня 2019 року був відправлений усім єпархіальним архієреям УПЦ:

«Канцелярія Київської Митрополії Української Православної Церкви доводить до вашого відома благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, згідно з яким у відповідь на прохання ігуменів Святої Гори Афон, клірики, ченці і миряни Української Православної Церкви, які будуть здійснювати паломництво на Святу Гору Афон, обов’язково повинні мати довідку про приналежність до Української Православної Церкви».

Нагадаємо, в березні цього року 12 афонських старців опублікували на сайті грецького агентства Romfea.gr відкритий лист до Священного Кіноту Святої Гори Афон у зв’язку з ситуацією, що склалася внаслідок антиканонічного рішення Константинопольського патріархату надати автокефалію «ПЦУ», створеній із представників розколу, та попередили про глобальну «загрозу розколу для всього Православ’я подібних розколу 1054 року»".

УПЦ (МП) дезінформувала про необхідність брати від неї довідки всім українцям, які їдуть на Афон

Як вдалося з'ясувати, мова йде про ініціативу ігуменів окремих афонських монастирів, які не хочуть служити з представниками напіввизнаної Православної Церкви України, а тому хочуть знати, яку саме Церкву представляють вихідці з України. Для основної частини монастирів Афону такі довідки не потрібні. На Афон загалом може потрапити будь-яка людина чоловічої статі, в тому числі невіруючі, люди інших віросповідань або без визначеної релігійної ідентифікації.

Характерно, що з представниками РПЦ, зокрема УПЦ (МП), служителі Афону також не служать, оскільки РПЦ і УПЦ (МП) розірвали євхаристийне спілкування з Константинопольським Патріархатом, до складу якого входять монастирі Афону.

Крім того, "12 афонських старців", про які йдеться, є самочинним угрупованням, яке має окрему від Кіноту Святої Гори Афон думку.

Нагадаємо, що в УПЦ/РПЦ раніше також спотворювали позицію Афону щодо Православної Церкви України. У лютому 2019 р. ПЦУ звітувала про поїздку своєї делегації на Афон.

Перше  фото — Facebook

Теги: