"Слід не забувати, що від підсумків голосування, особливо зараз, залежить майбутнє всієї нашої держави, а отже і Української Церкви та кожного з нас – будемо ми рухатися у обраному нашим народом та закріпленому в Конституції напрямку Європейського Союзу та євроатлантичної безпеки, чи допустимо повернення до минулого", – говориться у заяві.

"Завдяки усвідомленню державою важливості питань церковної єдності, завдяки підтримці всіх патріотичних, проукраїнських сил стало можливим провести Об’єднавчий Собор, отримати Томос про автокефалію і цим перегорнути сторінку понад 300-літнього незаконного підкорення Церкви Руси-України московському володарюванню. Однак всі бачать, як російська держава використовує різні сили та нагоди щоби зруйнувати це важливе надбання. Тож не маємо права заспокоюватися досягнутим – бо бачимо, що все зроблене потребує подальшої потужної підтримки та захисту від ворожої протидії", – йдеться у заяві і вказується на "тривожну тенденцію до широкого реваншу тих сил, які послідовно виступали за повернення до старої, не раз відкинутої нашим народом моделі фактичної залежності української держави від волі Кремля".

Пресслужба зазначає: "Під гаслами «миру за будь-яку ціну» ці сили хочуть досягти поразки і капітуляції України перед агресором. Під гаслами «захисту канонічного православ’я» – хочуть у релігійній обгортці надалі поширювати ідеї «русского мира» і «третього Риму». Ці сили відверто ставлять собі за мету протистояти Православній Церкві України, впливаючи на законодавчу, виконавчу і судову гілки влади  – як вони це робили не раз у попередні десятиліття, борючись проти утвердження української церковної автокефалії. Також для віруючих не може бути байдужим негативне ставлення кандидатів у парламентарі до традиційних для українського народу християнських моральних, духовних, сімейних цінностей".

Пресслужба наголошує також на неприпустимості обману чи підкупу виборців, надання їм завідомо нездійсненних обіцянок, фальшування підсумків голосування.

Все це, на думку пресслужби Київської митрополії ПЦУ, слід враховувати під час голосування, пам’ятаючи про свою особисту відповідальність за долю держави, а православні вірні – також і за долю помісної Церкви.

Нагадаємо, ще напередодні президентських виборів в Україні священники ПЦУ і УПЦ (МП) почали вести політагітацію. Нещодавно екс-мер Києва почав агітувати безпосередньо у храмах УПЦ (МП).

Фото vchasnoua.com


Теги: