Список найбільш впливових людей країни було сформовано за участю 74 експертів. Редакція "НВ" складає подібний перелік уже 13-й раз. Головною особливістю нинішнього списку стало його кардинальне оновлення: у ньому з’явилося відразу 35 нових імен. Раніше середній рівень оновлення рейтингу Топ-100 найвпливовіших, який складає редакція "НВ", становив максимум 5−10%. А в 2019-му ця частка досягла 35%.

Зокрема 34-м у списку йде митрополит Епіфаній, глава ПЦУ. На 48 місці за впливовістю в країні йде митрополит Онуфрій, глава УПЦ (МП).

Серед діячів, що мають причетність до сфери релігії, до списку потрапили також меценат УПЦ (МП) Вадим Новінський – бізнесмен ідепутат IX скликання ВР від Опозиційного блоку (27-й у списку), Ярослав Грицак – історик, професор Українського католицького університету, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ( 70-й у списку).

Олександр Ткаченко, генеральний директор телеканалу "1+1 медіа", депутат IX скликання ВР від партії "Слуга народу", проти якого в УПЦ (МП) організували кампанію, зайняв 18-ту позицію.

Фото рomisna.info

Теги: