Протоієрей Сергій Халюта заявив учасникам VII Різдвяних освітніх читань РПЦ наступне: «Багато хто зараз викривлює сенс перемоги [у II світовій війні]. Брехня ллється на переможців у братній сусідній Україні та Польщі».


Головне гасло цьогорічних різдвяних читань – «Велика перемога: спадщина та спадкоємці». Під час закриття діти показали велику літературно-музично-хореографічну композицію на тему оборони Севастополя під час ІІ світової війни. Школярі зображували поранених червоноармійців, працівників шпиталю, дітей воєнного періоду... Між показом військової хроніки діти виконували частівки про війну. Також під час різдвяних читань у Севастополі діти отримували завдання зробити малюнки про війну та церкву.

У березні цього року протоієрей Сергій Халюта заявив у севастопольському Будинку офіцерів флоту на церемонії нагородження лауреатів громадсько-патріотичної акції "Є така професія – Батьківщину захищати" з нагоди 5-річчя приєднання (окупації) Криму Росією: «Я твердо вірю, що Господь... дарує нам відродження нашої великої держави російської, російського духу, тому що російський народ і держава російська є носіями християнських, Божественних і державних цінностей».

Днями, 10 грудня, митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар, розглянувши надані керівником єпархіального відділу освіти Віталієм Сухоребровим подання єпархіальної атестаційної комісії, підписав свідоцтва про проходження єпархіальної атестації двома недільними школами – при храмі на честь Усіх святих у Сімферополі та при храмі святителя Філарета, митрополита Московського і всієї Русі, у Севастополі.

У прес-релізі зазначається, що вказані "документи" були оформлені на підставі положення про діяльність недільних шкіл для дітей РПЦ на території РФ, стандарту навчально-виховальної діяльності у недільних школах (для дітей) РПЦ на території РФ (затверджені на засіданні Синоду РПЦ від 9 березня 2017 р., журнал № 16) та положення про атестацію недільних шкіл (для дітей) РПЦ на території РФ. При цьому у згаданих свідоцтвах зазначаються реквізити організації, що їх видала: "Московська патріархія, Українська православна церква, Сімферопольська і Кримська єпархія".

Цим Кримська єпархія вчергове засвідчила свою де-факто підпорядкованість РПЦ та юрисдикцію держави-окупанта над АР Крим і Севастополем.

Теги: