Президент України Володимир Зеленський привітав з Різдвом українське суспільство двічі: 25 грудня та 7 січня. Зокрема, в останньому своєму привітанні Зеленський згадав, що "Колядку дзвонів" (Щедрик), написану на мелодію Миколи Леонтовича, переспівують у понад 150 варіаціях. Він побажав, щоб запанувала злагода і "настав мир у кожній родині". Водночас у партії "Слуга народа" закликали викладати фото підготовки до святвечора з хештегом #зе_кутя. "І пам’ятаймо: наші обряди – це код нації та мірило духовної єдності. Шануймо традиції, бо народ без традицій – як дерево без коріння", – йдеться на сайті президентської партії.

Різдвяне послання предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія згадує приємні події 2019 року, зокрема "звістки про рішення помісних Церков послідувати Томосу і мати з Православною Церквою України належне євхаристійне єднання та канонічне спілкування, приймаючи її як свою Церкву-Сестру". Митрополит Епіфаній благословив провести 5 січня 2020 року подячні молебні в усіх храмах ПЦУ з нагоди річниці підписання та вручення патріаршого і синодального томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Також у його різдвяному посланні серед іншого наголошується: "Наші спільні сердечні вітання звертаємо до мужніх захисників України – військовослужбовців та всіх, хто протистоїть агресії проти нашої Батьківщини, захищає її незалежність, територіальну цілісність та суверенітет. Ми просимо в Бога, щоб Він оберігав вас від усякого зла. Минулого року з полону і несправедливого ув’язнення було звільнено багато наших співвітчизників, однак, на жаль, у ці святкові дні, значно більше наших братів та сестер перебувають в умовах окупації, у полоні та за гратами в чужому краї. Ми просимо в Господа милості та опіки для всіх вас і віримо, що наближається день вашого визволення".

У різдвяному посланні предстоятеля УГКЦ верховного архієпископа Святослава також нагадується: "Сьогодні всі ми багаті в радості та любові новонародженого Спаса. Думкою і серцем я з тими, хто страждає від тілесних і душевних ран. Усі, хто з вас перебуває у сумнівах і пошуках серед небезпек і тривог сучасного світу, хто спраглий справжнього миру й радості – прийміть оце моє різдвяне вітання і мої обійми в любові. Особливо сьогодні я єднаюся в молитві з тими, хто безстрашно стоїть на фронті та захищає нашу державу. З цієї святкової нагоди висловлюю вдячність і передаю благословення також нашим ветеранам бойових дій".

6 січня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового глава УГКЦ розділив святу вечерю із людьми похилого віку. На вечерю зібралося понад 140 людей похилого віку із Києва, Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської та Чернігівської областей. Серед присутніх були старенькі самотні, вимушено переселені особи, люди з інвалідністю.

У різдвяному привітанні митрополита Онуфрія зазначається: "...Ми сьогодні смиренно молимося Богові, щоб Він благословив нашу Українську землю миром, щоб Господь навчив жити так, щоб наше життя було наповнене любов’ю до Бога як до нашого Творця, любов’ю один до одного як до творіння Божого, повагою один до одного, терпінням один до одного. Таке життя, наповнене любов’ю, терпінням, повагою, є благоприємним перед Божественними очима і корисним для кожного з нас".

7 січня у Національній опері України імені Т.Г.Шевченка відбулося традиційне дитяче свято «Різдвяний вертеп-2020» – митрополича ялинка УПЦ (МП) проходить тут уже сімнадцятий рік поспіль. Це дитяче свято було засноване ще при спочилому митрополиті Володимирі (Сабодані). Святковий захід був організований для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів і для тих, хто не має можливості святково зустріти Різдво Христове.

Цими ж днями в УПЦ (МП) відбувається всеукраїнська акція «Різдво для всіх»для потребуючих громадян країни. Крім того, дві столичні лікарні отримали від предстоятеля УПЦ (МП) подарунки.

Старший єпископ УЦХВЕ (п'ятидесятників) Михайло Паночко привітав усіх з новою віхою в земному житті - Новим 2020 роком та святом Різдва Христового. Він закликав усіх з надією і з вірою дивитися в майбутнє, пам'ятаючи слова Ісуса: «Ось Я з Вами до кінця віку».

Глава Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських християн-баптистів (ВСЦ ЄХБ) Валерій Антонюк у своєму привітанні зазначив, що новий рік починається з Різдва Ісуса Христа. «Починаючи нову сторінку в новому роц, бажаю, щоб кожен з вас пережив знову благословення Боже, бо Він прийшов, щоб нас врятувати, нас благословити, нам дати надію і майбутнє... Нехай ця радість входить в кожен будинок».

Фото pravda.com.ua

Теги: