Спікери РПЦ висловили солідарність з Сербською Церквою, яка є першою союзницею Москви у притидії автокефалії ПЦУ. Обидві ці Церкви спільно захищають свої інтереси в Україні та Чорногорії.

Митрополит Онуфрій також направив патріарху Сербському Іринею листа, в якому висловлена підтримка Сербській Церкв.

"На жаль, подібне відбувалося в недалекому минулому і в Україні, де позиція розкольників, які насправді є меншістю в нашій країні, підносилась як голос всього віруючого українського народу та ігнорувався голос канонічної Української Православної Церкви, яка об’єднує мільйони віруючих. Сьогодні Українська Православна Церква особливо співпереживає Вашій Святійшій Церкві і православному народу Чорногорії. Адже і наша Церква пережила за останній рік відомі всьому православному світові події, які багато в чому подібні до того, що зараз починається в Чорногорії. Це захоплення наших храмів, побиття віруючих, дискримінаційні закони проти нашої Української Православної Церкви та багато іншого", - пише Онуфрій.

Провину за події в Чорногорії глава УПЦ (МП) поклав на вселенського патріарха. "Безсумнівно, ті події, які відбуваються сьогодні в церковному житті Чорногорії є наслідком антиканонічних і волюнтаристських дій Константинопольського патріархату в Україні, які були підтримані вже колишньою домінуючою політичною владою нашої країни. Очевидно, що подібним чином і за тим же зразком державна влада Чорногорії, ймовірно не без впливу ззовні, намагається діяти в релігійній сфері своєї країни, втручаючись в церковне життя, підтримуючи розкольників і дискримінуючи канонічну Церкву".

Онуфрій запевнив Сербського патріарха у "молитовній підтримці і братській солідарності".

Слід зазначити, що патріарх Варфоломій минулого року якраз застеріг главу Чорногорії від підтримки автокефалії Чорногорської Православної Церкви, повідомивши йому, що таку ж позицію Константинополь займав і раніше. ПЦУ також заперечує визнання зі свого боку Чорногорської Церкви.

Фото reuters

Теги: