Зокрема, Православна Церква України оприлюднила звернення до вірян та співвітчизників, в якому закликала їх з любов'ю і милосердям ставитися до прибулих в Україну з центру епідемії коронавірусу – китайського Уханя – громадян. "Нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність", а "Господь дасть усім нам, як суспільству, мудрість та витримку, збереже від пошесті згубної хвороби та від згубної ненависті й відчуження", говориться у зверненні ПЦУ.

Глава УГКЦ звернувся до української громадськості з приводу ситуації довкола реакції людей щодо евакуації українців з Уханя, охопленого епідемією коронавірусу.  «Мені дуже боляче чути про спротив громадян України щодо повернення наших співвітчизників, які опинилися в зоні небезпеки сучасного коронавірусу в Китаї. Така реакція людей є зовсім не християнською», ‒ зазначив верховний архієпископ Святослав.

«Можна зрозуміти, що людьми керує страх бути інфікованими, бо сучасні засоби безпеки, які пропонує медична система України, є ненадійними. Для того щоб перебороти страх, бракує відчуття людяності й чесноти християнської любові до ближнього. Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті й зневаги до людини. Якщо коронавірус можна побороти різними медичними засобами, то від вірусу ненависті нас може захистити лише сила любові», ‒ сказав глава УГКЦ.

У своєму зверненні предстоятель УГКЦ закликав органи державної влади забезпечити українську громадськість і тих, хто повертається з Китаю, усіма необхідними засобами безпеки. «Прошу всіх людей, які називають себе християнами, утриматися від усякого виміру ненависті та не чинити перешкод для повернення до своїх домівок синів і дочок України», ‒ закликав глава УГКЦ.

Ієромонах храму святого архистратига Михаїла отець Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ, прямо заявив: "Дорогі християни! Я, як богослов, як простий священик, хочу Вам сказати, що ті хто вийшли на протести проти привезення наших братів-українців на карантин, вчинили тяжкий гріх! Чому? Бо це є пряме порушення Заповіді любові до ближнього! А хто порушує Заповідь любові до ближніх, той також порушує Заповідь любові до Бога... Ця проблема зокрема показує брак комунікації між владою і народом.  Немає доброго спілкування. Якби Міністр охорони здоров’я записала б звичайний відеоролик, як  я роблю, і пояснила людям про що йде мова, то відповідно не було б такої панікни".

Керуючий справами УПЦ (МП), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, заявив, що «будь-який вірус можна вилікувати – у стократ складніше вилікувати розділення, що запанувало в людських серцях». Говорячи про українців, евакуйованих із Китаю, він наголосив: «Хіба це не наші брати та сестри? Хіба вони не потребують нашої підтримки і розуміння? Хіба не кожен із нас міг опинитись на їхньому місці? І хіба правильно використовувати їхні складні обставини для зведення політичних рахунків?».

«Зараз важливо тільки одне. Покластися на Бога і своїм виваженим відношенням до ситуації допомогти всім, хто за це відповідає, максимально ефективно забезпечити всі необхідні процедури належного прийому наших співгромадян. Як показує досвід інших країн — за умов правильного підходу все можна вирішити без будь-яких серйозних наслідків».

Голова Синодального відділу УПЦ (МП) з питань охорони здоров’я митрополит Філарет (Кучеров) у зверненні з приводу ситуації навколо евакуйованих співвітчизників з Уханя закликав населення до моральної підтримки евакуйовиних, а Міністерство охорони здоров’я – забезпечити населення усіма необхідними засобами захисту, провести роз’яснювальну роботу та створити необхідний, зрозумілий та дієвий механізм реагування у випадку виникнення загрози зараження.

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів закликає українську громадськість не піддаватися паніці чи агресії, тим паче ненависті у ситуації, що склалася. Натомість – виявити милосердя і турботу до своїх співгромадян та іноземців. «Реакція населення щодо евакуації українців з Уханя, охопленого епідемією коронавірусу вказує наші справжні цінності і духовний і моральний стан суспільства. Не перекладаючи провини на когось, нам слід визнати, що зневажливе ставлення демонструє нелюдяність і немилосердя, брак розважливості і мудрості... Українцям слід виявляти мудрість, що Бог контролює усяку ситуацію, і через такі випробовування привертає нашу увагу до Себе», – йдеться у заяві Валерія Антонюка, голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ.

У зверненні Адвентистської Церкви України, зокрема, говориться: "Не звинувачуйте жителів, які вийшли на вулиці. Вони були керовані страхом. Не можна засуджувати один одного, адже ми єдині. Жителі не проявляли агресії до евакуйованих, а лише переймалися готовністю санаторію. Кинуті каміння та виявлена агресія — справа рук провокаторів".

Головний рабин України Моше Реувен Асман у свою чергу заявив, що готовий прийняти всіх евакуйованих з Уханю і розмістити їх у єврейському оздоровчому центрі. Моше Асман повідомив, що готовий співпрацювати з владою в питанні розміщення евакуйованих. "Хочу прояснити, що я запропонував для розміщення закриту оздоровчу базу відпочинку, що належить нашій громаді, яка знаходиться в лісі, близько 300 км від Києва. Далеко від населених пунктів", – пояснив Моше Реувен Асман.

Теги: