МОЗ рекомендувало церквам і релігійним організації вжити низку заходів під час організації богослужінь і поточної релігійної діяльності. Зі свого боку Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оприлюднила наступне звернення до громадськості:

"Заклик до українського народу від Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо профілактики поширення коронавірусу

В зв’язку з запровадженням в Україні карантину з 12 березня по 3 квітня 2020 року з метою недопущення поширення коронавірусу, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає:

    Поставитися з розумінням та особистою відповідальністю до запроваджених заходів, які мають на меті запобігти поширенню цьому вірусному захворюванню, його локалізації та швидкому одужанню тих, хто вже захворів;
    Уникати крайнощів: не піддаватися панічним настроям, але і не легковажити небезпекою;
    Ставитися з почуттям відповідальності, як до себе, так і до інших. Якщо ви маєте симптоми ГРВІ чи нещодавно прибули з країн, де спостерігається високий рівень захворювання на коронавірус, прохання провести удома не менше двох тижнів (інкубаційний період коронавірусу), уникаючи перебування в людних місцях, та звернутися за лікарською допомогою;
    Дотримуватися рекомендацій фахівців щодо правил визначеної на цей час особливої гігієни та поводження серед груп людей;
    Проявляти любов, взаєморозуміння, толерантність, співчуття та допомогу тим, хто бореться з проявами недуги.

Кожна з наших Церков і релігійних організацій з урахуванням своїх особливостей вживає і буде вживати заходи, пов‘язані з карантином.

Особливо закликаємо в цей час до посилення молитов до Всевишнього з проханням про зупинення та подолання цієї світової пандемії. Віримо у Його допомогу та залишаємося пильними щодо дотримання профілактичних заходів".  

Нагадаємо, що головної поради від МОЗ, міських рад та безпосередньо від міністра охорони здоров'я – самоізоляції або недопущення зібрань за участі понад 60 осіб на період карантину – більшість українських церков наразі не дотримуються. З 12 березня 2020 р. урядом України запроваджується план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть в країні щонайменше три тижні. Церкви по-різному долучаються до заходів проти поширення коронавірусу.

Теги: