За призначення Олександра Ткаченка міністром культури проголосували 263 народні обранці. Проти голосували 55 депутатів, утримались – 44, не голосували – 27, повідомляє 24 канал.

Напередодні голосування Олександр Ткаченко наголошував на таких першочергових завданнях для розвитку гуманітарної сфери: схвалення закону про культуру й креативні індустрії; фінансова підтримка культури в час кризи через пандемію коронавірусу.

Посада міністра культури пустувала ще від початку березня. Тоді у відставку відправили Володимира Бородянського.

Ткаченко вже відреагував на своє призначення дописом на фейсбук-сторінці. Міністр подякував депутатам за довіру та зазначив, що попереду – багато викликів. "Реальна цифра, яку потрібно спрямувати на підтримку культури та туризму, 3 – 4 мільярди гривень. Щоб вижити та повернутися до розмови про розвиток. Після цього ми зможемо рухатися далі. Системно та співпрацюючи з індустрією", – написав він.

Президент України вважає, що Олександр Ткаченко – гідна кандидатура на посаду міністра культури. Тоді ще ймовірне призначення Ткаченка Зеленський прокоментував під час візиту на Хмельниччину. "Ну, нормально. Він досвідчена людина. Ми з ним працювали багато років. Він у цій галузі все життя", – сказав глава держави.

Однак рік тому, 15 червня 2019 року, проти Олександра Ткаченка агітував на парламентських виборах архієпископ Іона (Черепанов), намісник Іонинського монастиря в Києві, голова Синодального відділу у справах молоді УПЦ (МП). Він закликав виборців не допустити Ткаченка до Верховної Ради, оскільки, за словами Іони, телеканал "1+1 медіа", який очолював Ткаченко, "фабрикував фейки про УПЦ". Заклик Іони підтримали на його сторінці у Фейсбуці інші єпископи, священники та миряни УПЦ (МП). Тепер Ткаченко очолив профільне міністерство, яке займається питаннями культури, релігії та інформаційної політики держави.

Міністром культури став депутат, проти якого агітували в УПЦ (МП)

Основні біографічні дані Олександра Ткаченка: народився у Києві, 54 роки, має трьох дітей: 31-річного Олександра, 8-річну Єву та 5-річного Данила. Працював журналістом і медіаменеджером. Ще у 2019 році очолював медіахолдинг олігарха Ігоря Коломойського "1+1". У 2018 він володів акціями в холдингу "1+1", "Кварталі 95" і виданні The Babel. У 2019 році вийшов з бізнесу. Пройшов до парламенту у першій десятці за списком "Слуги народу". У період 2000 – 2001 років був радником прем'єр-міністра Віктора Ющенка.

Теги: