Окреслюючи ризики та загрози, пов’язані з процесом підготовки та проведення виборів до місцевих рад, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року Данілов вказав, що одним із дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних "конференцій", "круглих столів", "міжнародних форумів", "хресних ходів" тощо.

На його думку, мета таких заходів – просування ідей так званого "руського миру", виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди".

За словами секретаря РНБО, подібна багаторічна діяльність спецслужб Російської Федерації в попередні роки стала одним з основних чинників, які зробили можливими тимчасову окупацію Кримського півострову та частини території Донецької і Луганської областей.

Пряма мова: "Організаторам різноманітних "мирних форумів" хотілося би нагадати про кримінальну відповідальність за антидержавну діяльність і зазначити, що Апарат РНБО України уважно відслідковує ситуацію в державі напередодні виборів, а правоохоронні органи України відреагують на будь-які спроби розхитування внутрішньополітичної ситуації".

Нагадаємо, що на 21 вересня запланований міжнародний цивільний форум "Люди миру" - ініціатива УПЦ (Московського Патріархату). Задекларована мета – "включити в переговорний процес на Сході України усе суспільство, щоб почути думки і сформулювати побажання мирних жителів".
 

Концепцію "Русского мира" в РПЦ озвучив патріарх Кирил. Відразу після обрання главою РПЦ він почав популяризацію цієї доктрини, яке передбачає «особливу», провідну роль російського народу, російської мови та російських національних цінностей на всьому пострадянському просторі. Про це заявляли ідеологи «Русского мира» патріарх Кирило в доповіді 3 листопада 2009 року на III «Асамблеї Російського світу» і заступник голови ВЗЦЗ Московської Патріархії ігумен Филип (Рябих) в доповіді 17 червня 2010 року в Центрі соціально-консервативної політики (ЦСКП) в Москві перед слухачами проекту «Школа російської політики». Географія "Русского мира", запропонована в 2012 році патріархом Кирилом, охоплює держави колишнього Радянського Союзу - Росії, України, Білорусі, Молдови "та інші країни".

Зокрема, очільник Московського Патріархату патріарх Кирило зазначав: "Ми визначаємо, що добре, а що погано, виходячи з цінностей Русского мира", і ставив

Україні завдання «перезавантажити» суверенітет і направити його на зміцнення "Русского мира".
У 2013-14 роках Кирило Фролов, лідер московського "Асоціації православних експертів", яка входила до Ради громадських організацій при Синодальному відділі із взаємин Церкви і суспільства РПЦ, здійснював зв'язок між Московською Патріархією та сепаратистами Донбасу. У 2017 році були опубліковані дані викритого листування Кирила Фролова з державними і церковними чиновниками Росії, які свідчать про залучення співробітників вищого керівництва РПЦ в організацію акцій, спрямованих проти державності України.

Теги: