Участь у заході узяли командувач ЧФ РФ віце-адмірал Ігор Осипов, "губернатор" Севастополя Михайло Развозжаєв, "голова законодавчого зібрання" Володимир Нємцев, "сенатор Ради Федерації РФ від Севастополя" Катерина Алтабаєва, благочинний Севастопольського округу УПЦ (МП) протоієрей Сергій Халюта, керівник військового відділу Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП) протоієрей Дмитро Кротков та інші представники військового духівництва УПЦ (МП), а також окупаційні військовослужбовці, ветерани та мешканці Севастополя. По завершенні мітингу присутні поклали вінки та квіти до пам'ятника російській імператорці Катерині II, яку на сайті Севастопольського благочиння УПЦ (МП) було названо "засновницею Чорноморського флоту і міста Севастополя".

Урочисті заходи того дня почалися з подячного молебню у Володимирському соборі – усипальниці адміралів, який щорічно правиться севастопольським духівництвом УПЦ (МП) для службовців ЧФ РФ з 1991 року. На молебні, який звершив о. Сергій Халюта, молилося командування ЧФ РФ на чолі з командувачем Ігорем Осиповим, а також вже згадані Володимир Нємцев і Катерина Алтабаєва та ветерани і моряки ЧФ РФ.

Командувач ЧФ Росії нагородив священників УПЦ (МП) за служіння Росії

Після молебню о. Сергій Халюта привітав усіх присутніх у соборі, що є святим місцем не лише для кожного чорноморця, а й для кожної російської людини":

"Господь сподобив нас здобути Велику Перемогу у Великодні свята, і Господь Своїм промислом створив російський флот на Чорному морі у ці ж дні. За ці століття відбулося безліч подій, але завжди Севастополь залишався з Чорноморським флотом. І що б не робили вороги нашої вітчизни, російський флот завжди залишався на Чорному морі - як символ російської зброї, як символ стабільності нашої держави. Ще десять років тому цього дня ми з тривогою думали, чи буде тут Чорноморський флот наступного року. Але промисел Божий вказує, що флотові російському тут бути довіку. І сьогодні я вас вітаю з тим, що ви є тими людьми, які зберігають флот російський, які служать на флоті, які зберігають мир. Наше військо христолюбиве, ми любимо Христа, ми любимо людину, любимо ближнього свого як самого себе, ми навіть ворогів своїх любимо. Ми забуваємо образи, але ми ніколи не дозволимо, щоб ворог топтав нашу землю, щоб флот наш пішов із Севастополя та Чорного моря. Служіть, а ми будемо молити всемилостивого Бога, щоб Він давав вам сили, розум, мужність".

Командувач ЧФ РФ Ігор Осипов нагородив о. Сергія Халюту і священиків Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП) почесними грамотами за "зміцнення духовно-моральних засад служіння вітчизні моряків-чорноморців, великий внесок у виховання військовослужбовців на традиціях патріотизму та пам'яті про героїчні подвиги захисників батьківщини".

Нагадаємо, раніше УПЦ (МП) нагородила обвинуваченого у державній зраді екс-міністра оборони України і отримує від нього допомогу на «військово-патріотичне» виховання дітей.

Теги: