Глава ПЦУ митрополит Епіфаній привітав народ України, президента, уряд, парламент України, очільників місцевих громад "і всіх, хто покликаний працювати на благо українського народу". У своєму посланні з нагоди свята він, зокрема, пише: "Святкуючи, ми не можемо забути про тих, завдяки кому ми маємо мирне небо над головою і можливість зібратися за різдвяним столом, – про воїнів, які захищають Україну від ворога видимого, від нашестя чужинців, та про лікарів і медичних працівників, які борються за наше тілесне здоров’я. Згадаймо їх у наших молитвах і попросімо для них Божого захисту й опіки. Згадаймо також і наших братів та сестер, які вимушені на окупованих українських землях відзначати свята в неволі. Згадаймо про полонених і несправедливо ув’язнених та попросімо в Господа для них захисту і швидшого звільнення. Ми віримо, що з Божою допомогою й об’єднаними зусиллями ми досягнемо визволення Донбасу і Криму, досягнемо перемоги в боротьбі за правду і справедливого миру".

Глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій у різдвяному посланні зазначає, що "ми живемо в апокаліптичні часи, особливою прикметою яких є страх і розгубленість; і молитви, смирення і покаяння потрібні нам ще і тому, що з їх допомогою ми захищаємо себе від страху і розгубленості і вимуровуємо собі дорогу до Неба, до вічного блаженного життя".

Митрополит не оминув і виклик пандемії коронавірусу: "Сьогодні, коли у світі розповсюджуються небезпечні віруси, багато людей спішать прийняти вакцину, щоб продовжити собі земне життя. Але ми, віруючі у Христа як Сина Божого, як Спасителя світу, знаємо, що у світі є ще один, більш страшний і небезпечний вірус — це наші гріхи. Гріхи відбирають у нас життя вічне. Наскільки ж треба нам, хто має високе ім’я християнина, спішити прийняти духовну вакцину — покаяння, щоб перемогти вірус гріха і зберегти себе для вічного життя!"

Глава Української Греко-Католицької Церкви верховний архиєпископ Святослав привітав усіх українських вірних в Україні та в цілому світі з Різдвом Христовим. "... Сьогодні радіють небо і земля, а все людство об’єднується з ангелами у співі: "З нами Бог! Розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!" Він із нами цього нового року, сповненого різними страхами, сумнівами і запитаннями. Він із нами в той момент, коли ми так тривожимося і молимося за мир. Він приходить. Христос, наш мир, є між нами", – наголосив Святослав.

Старший єпископ УЦХВЄ (християн-п'ятидесятників) Михайло Паночко у своєму різдвянму слові нагадує: "Ми віруємо в Того, Хто прийшов на цю землю, не карати, а спасати; не калічити, а зціляти. Прийшов, щоби не принизити людину, а підняти її гідність; не накинути ярмо рабства, а звільнити її... З Різдвом Христовим!".

У різдвяному привітанні від Братства євангельських християн баптистів також зазначається: "Ми живемо в особливий час глобального збентеження і занепокоєння... Молімося про Україну, нехай кожен із нас дбає з більшою ревністю і посвятою про служіння людям".

Станіслав Носов, керівника Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, у святковому привітанні наголошує: "Інколи ми відчували себе беззахисними, очікуючи вісток від лікарів, або наших рідних. Та навіть у хвилини страждань — Спаситель перебував разом із нами... Отож, наповнюйтесь Його Словом та силою Святого Духа. Нехай здоров'я буде міцним, а пандемія згасає. Нехай у ваших родинах панує мир та злагода. А ваші діти зростають у послуху батькам та Богові. Бажаю вам  фінансових та духовних здобутків, хай ваші серця наповнюються любов'ю та радістю. Сповіщайте світ про скорий Другий Прихід нашого Спасителя".

Римо-католики, які почали святкувати Різдво 25 грудня, привітали українців з Різдвом раніше. Зокрема, папа Франциск у різдвяному посланні просив Бога «не дозволити, аби в Україні поширювалися метастази конфлікту».

Так само президент України Володимир Зеленський ще 25 грудня привітав українців із Різдвом. "Цими днями мільйони людей в Україні та на планеті Земля відзначають Різдво Христове! Символ найкращих людських чеснот – любові, доброти та милосердя. Нехай вони об'єднують кожну нашу родину й нашу одну велику сім’ю – Україну!.. В ці дні ми забуваємо про все погане, пробачаємо один одному образи, віримо у завтра, що наповнене злагодою, гармонією та миром. Будьмо щирі у наших прагненнях не лише раз на рік, і тоді це обов’язково настане", – зазначив він. "Бажаю всім міцного здоров’я, великого достатку і щасливого Різдва! Христос народився! Славімо його!", – закінчив своє звернення президент.

Фото Facebook

Теги: