Українська православна церква Київського Патріархату ніколи не відмовлялась від обрання власного патріарха.

"Про те, що церква має мати на чолі обраного нею патріарха говорить Статут та постанови Соборів, – каже архієпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій. – Тому наша церква має єднатися навколо патріаршого престолу в Києві. У разі, якщо нинішній патріарх відійде у кращий світ, можуть виникнути обставини, коли нового патріарха не варто буде обирати негайно, а лише, виконавши певні умови. Про що мова? З плином часу можуть виникнути умови об'єднання з більшою чи меншою частиною УПЦ Московського патріархату в єдину помісну церкву. У такому разі, на думку патріарха Філарета, яку підтримав і Помісний Собор, треба, щоби патріарха обирав об'єднавчий собор. Якщо ж Київський патріархат обере собі нового предстоятеля до можливого об'єднання з частиною УПЦ МП, то це може ускладнити процес. Бо комусь із керівників доведеться відмовитися від патріаршества, а це не відповідає традиції пожиттєвого обрання патріарха".

Архієпископ наголошує, що зачекати з обранням можна буде лише в тому разі, якщо насправді складуться умови для об'єднання церков.

"Московська церква в Україні стрімко змінюється. Зараз в УПЦ МП значно приязніше ставляться до Київського Патріархату, ні ще у недалекому минулому. 10 років тому важко було передбачити нинішні зміни. Так само важко уявити, що буде через 10 років. У будь-якому разі, якщо умов для об'єднання не виникне, то главу церкви Київського патріархату буде обрано Помісним Собором без затримок", - сказав він.
Джерело: <a href="https://gazeta.ua/articles/life/_pomisnoyu-cerkvoyu-keruvatime-obranij-patriarh-arhiepiskp-evstratij/505610">Gazeta.ua</a>

gazeta.ua

Теги: