7 серпня 2013 р. в автомобільній катастрофі загинув архімандрит Лонгін (Чернуха), насельник Києво-Печерської Лаври, головний редактор «Церковної православної газети», голова Календарної комісії УПЦ, співавтор програм з предмету «Християнська етика в українській культурі». Сьогодні – відспівування в Трапезному храмі Лаври.


***

...Отцю Лонгіну вдалося зробити кілька майже неможливих речей.

По-перше, йому вдавалось завжди бути усміхненим і своєю осяяною посмішкою дарувати світло і тепло всім, з ким він стикався. Ця лагідна посмішка не залишала його обличчя попри те, які б складні питання не доводилось обговорювати. 

По-друге, йому вдалося спільно з редакційним колективом поєднати у «Церковній православній газеті» практично непоєднане – офіціоз і такі матеріали, які давали можливість кожному, хто гортав сторінки газети, знайти щось цікаве для себе в залежності від віку, життєвого досвіду, кола інтересів. Йому вдалося зробити не просто видання для внутрішньо церковного вжитку, але видання – цікаве для багатьох, видання, яке було приємно брати до рук і ЧИТАТИ.

По-третє, отець Лонгін був, справді, одним з небагатьох ревнителів викладання християнської етики у школі, людиною, яка зробила для цього дуже і дуже багато. Зокрема, спільно з однодумцями створивши таку програму і такі посібники, які на сьогодні використовуються не лише в Києві, а практично в усіх областях України. Причому не лише вірними Української Православної Церкви, але й іншими, незалежно від конфесії, практично усіма, хто викладає християнську етику у 1-4 класах. Тобто зробити посібники, які є цікавими як для дітей, так і для дорослих та які не викликають жодних нарікань, незалежно від конфесійної належності тих, хто тримає їх у руках.

Певно, що цей перелік є неповним, і кожен, хто знає отця Лонгіна, який ніс насправді багатогранне служіння і був насправді багатогранною особистістю, може його доповнювати.

Звісно, у Господа всі живі, і Він поставить інших на ті служіння, що ніс отець Лонгін. Але 7 серпня на землі стало на одну гарну, розумну, добру і чуйну людину менше…

Вічна пам’ять!

Юрій Решетніков, радник Предстоятеля УПЦ,

екс-глава Державного комітету у справах національностей і релігій.

Оrthodoxy.org.ua

Теги: