Добре навчена жінка – це справжня помічниця для чоловіка вдома і реальна допомога для пастора у церкві. Коли  жінка не навчена, і у сім’ї і у служінні виникає безліч клопотів, і це забирає душевний мир, сімейний затишок. Навчання на факультеті жіночого служіння в УБТС дає змогу отримати глибокі знання не лише у сфері богослів’я, але й здобути практичний досвід, який допоможе розвивати служіння і досягати людей для Господа у помісних церквах.


Історія факультету


Кілька років тому, коли команда УБТС реорганізовувала навчальні програми, виявилось, що семінарське навчання для жінок в Україні вельми потрібне та актуальне. Ця ніша не заповнена, а потреба – неабияка. Ректор Ярослава Пиж запропонував створити програму для навчання жінок. Відповідальними за цю програму стали: Мері Ніксон, магістр освіти North Carolina State University з 30-річним досвідом управління в освітній сфері та Олена Дуб, кандидат педагогічних наук, лідер церковного служіння. Оскільки жіноче навчання на базі семінарії було явищем новим, відповідно почали з простого. Сформувавши базову програму, запросили на навчання перших студенток. Після вдалого дворічного експерименту програма «Жіноче служіння» влилась у загальну структуру навчального процесу УБТС, перейшовши на чотирирічну модульну систему.

Процес навчання


Під час першої сесії по спеціалізації студентки починають з того, що визначають свій дар та поклик. Слухають про жіноче служіння загалом, про його місце у Церкві, його завдання, мету. Після лекційного матеріалу отримують спеціальне творче завдання: розробити проект, який потрібно реалізувати у помісній церкві.

Студентки отримують критерії щодо створення проекту, вони повинні зосередитись на цільовій аудиторії, якій хочуть служити. Можливо, це люди похилого віку, або щойно одружені жінки, можливо юні дівчата, які стоять перед викликами дорослого життя, або ж жінки, що мають неповносправних дітей. Крок за кроком складається план служіння. Незмінними елементами є біблійне вивчення, місійний аспект служіння, та відповідальність  за використання власних дарів і талантів. Праця над власним проектом служіння відкриває кожній студентці нові ніші для служіння. Реалізація кожного такого задуму наших студенток відбувається у тісній співпраці з пастором їхньої церкви.

Чотирирічна модульна програма навчання передбачає шістнадцять загальних  сесій для отримання ґрунтовних богословських знань, і вісім сесій по спеціалізації – це час коли занурюються у дисципліни, близькі винятково жінкам. Зокрема: служіння сестер у церкві, роль та призначення жінки у сім’ї, жіноче консультування, душеопікунство, служіння в малих групах.

Окрім навчання, програма «Жіноче служіння» - це завжди збудовуюче позакласне дозвілля. «Ми дбаємо про те, щоб кожна хвилина їхнього перебування в УБТС була корисною. Щоб вони жодного разу не пошкоджували про те, що залишили свої домівки, чоловіків, дітей і приїхали за сотні кілометрів на тиждень до семінарії. Не будемо розкривати всіх секретів, але серед іншого – це профільні майстер-класи, надихаючі зустрічі, особливі екскурсії. УБТС – це місце де, студентки заражаються цінностями біблійності, місійності, відповідальності, новими ідеями, та творчими методами служіння…», - розповідає Олена Дуб.

Менторство


Одним з ефективних інструментів особистісного зросту студента є менторство. Це процес особистої підзвітності кожного студента. Взаємодія з ментором, покращення його життя та служіння. Ментори йдуть поруч з підопічними. Тішаться спільними досягненнями і розділяють відповідальність за прогалини. Цього року до менторського складу доєднались Ірина Лось – лідер церковного служіння львівської церкви «Осанна», та Кім Баркет, місіонерка з Америки, яка разом з чоловіком звершує служіння в луцькій церкві «Голгофа».

Чим корисне навчання для жінок в УБТС ділиться студентка третього курсу Лідія Васільєва: «Навчаюсь в семінарії вже третій рік  і з кожним разом більше дивуюсь, який прекрасний наш Бог! Дивним чином Він познайомив мене з командою УБТС і я стала студенткою. Завжди любила вчитися, проте сім’я, діти, професійна діяльність, служіння - це не найсприятливіші, на перший погляд, фактори для навчання у семінарії. Але це лише на перший погляд, оскільки, через якийсь час розумієш, що навчання в семінарії збагачує не тільки мій духовний рівень і мої відносини з Богом, але і збудовує членів моєї сім’ї. Я можу краще, як жінка, допомагати чоловікові в його служінні, а для дітей це хороший приклад того, що навчатися ніколи не пізно і навіть, потрібно протягом всього життя!  Люблю повторювати, що семінарія наповнена просто "концентратом" духовно здорових людей, який ми, як студенти, можемо черпати і розвозити по своїх помісних церквах!»


«Завдання факультету «Жіноче служіння» – зробити навчання для жінок доступним і цікавим. Ми не обмежуємось ні віком, ні соціальним статусом. Надаємо перевагу жінкам, дівчатам, членство яких у церкві не менше одного року. І які розуміють важливість, потребу у праці жінок для церкви.  Ми чекаємо кожну, здібну до навчання жінку, яка бажає долучитися до місії церкви, прагне працювати на кількісний та якісний зріст Церкви. Цьогорічний набір студентів на програму тішить по-особливому.  Бо навчатись прийшли жінки віком від 18 до 40 років, сестринське служіння в Україні молодшає, і це надихає» - ділиться Олена Дуб.

Устами керівника сестринського служіння по Україні


Керівник відділу сестринського служіння ВСЦ ЕХБ, член опікунської ради УБТС Анна Дорошенко поділилась власною думкою щодо доцільності сестринської програми в УБТС: «Програма «Жіноче служіння» – це хороша платформа для навчання і становлення сестер, як лідерів, наставниць, помічниць у помісних церквах. У стінах семінарії сестри отримують ґрунтовне пізнання Слова Божого, навчаються працювати в команді. Навчання жінок в УБТС – це «приготування святих на діло служби для збудування тіла Христового…» (Еф.4:12).

Еcbua.info

Теги: