Кореспонденти "Української правди" провели один із важливих пленарних днів минулої сесії зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм. Ми публікуємо цей матеріал напередодні початку нової сесії і відкриття політичного сезону.

<...>

18:30


Після закінчення пленарного дня, у Парубія запланована ще одна нарада – з депутатами різних фракцій. В залі за овальним столом зібралися, серед інших, Микола Княжицький від НФ, Іван Крулько від "Батьківщини", а також Ярослав Маркевич від "Самопомочі". Ще у нараді бере участь гендиректор телеканалу "1+1" Олександр Ткаченко.

– Наша нарада полягає в тому, щоб ми могли між собою обговорити, яким чином Верховна Рада України може посприяти утворенню Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Ми вже зробили вагомий крок, проголосувавши за звернення до Всесвятішого вселенського Патріарха Варфоломія. Це було дуже важливе рішення. Після цього я з ним бачився, Патріарх дуже високо оцінив рішення Верховної Ради. Ми з ним обговорили дуже багато кроків, які ми могли б здійснити, щоб ідея про утворення Єдиної Помісної Православної Церкву в Україні змогла здійснитися, – розпочинає Парубій.

Він пояснює, що попередній раз обговорювали низку законопроектів з цього приводу, що зараз вже подані до ВРУ і необхідна підтримка фракцій.

–  Друге питання, яке я б хотів обговорити – це можливість запрошення до Верховної Ради України Всесвятішого Вселенського патріарха Константинопільського Варфоломія, – говорить Парубій і продовжує, – у мене є достовірна інформація, що після оголошень про наші прагнення (про утворення Української Автокефалії) РФ витрачає величезні кошти, щоб ті країни, де є православні церкви, переконати не підтримувати ідею Єдиної Помісної Української Православної Церкви.


За результатами наради учасники домовляються працювати для запрошення Варфоломія до ВР і сконцетруватися на законопроектах.

Рravda.com.ua

Теги: