Єдина «провина» Української православної церкви Київського патріархату в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви.

Це зазначив народний депутат України Віктор Єленський в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Правила православної церкви та наука про церкву говорить про те, що якщо на території країни, де більшість складають православні, створено державу, то православні в цій країні мають право на автокефальну церкву, тобто незалежну від інших центрів.

І коли серби і хорвати стали державною нацією, то вони звернулися до Константинопольського патріарха, і він надав їм автокефалію», – нагадав Віктор Єленський.

На думку депутата, коли представники Московського патріархату переконують, що в Україні є єдина помісна православна церква, то це абсолютна неправда.

Натомість є церква, яка перебуває під омофором Московського патріархату, і є Українська православна церква Київського патріархату, провина якої в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви.

«Багато вірян не розуміють, чому маленька албанська чи чеська церква має автокефалію, а велика українська – ні.

І коли Україна здобула незалежність, то митрополит Філарет звернувся до Москви з проханням надати Українській церкві автокефалію, у відповідь на що його позбавили всіх ступенів священства.

Тому, як казав один богослов: «У питанні про автокефалію в 19-20 столітті богослов’я немає – є тільки політика», – констатував Віктор Єленський.

Zik.ua

Теги: