У програмі «Настоящее время», що на «Українському радіо», ректор Відкритого православного університету о.Георгій Коваленко розповів про зустріч інтелектуалів України, Росії та Європи, яка відбулася наприкінці травня у паризькому Бернардинському коледжі.


За її результатами було видано спільну заяву, яку вже опубліковали французькою, українською і польською мовами.

У студії з ведучим Михайлом Білецьким гість говорить про явища, які супроводжують усі війни, — про дипломатію і посередництво та про мир як неминучий результат війни.

Ініціатором зустрічі виступив французький філософ Антуан Аржаковський. Пан Антуан – нащадок вихідців з Російської імперії. Його діда було канонізовано Православною Церквою.

Прот. Георгій Коваленко

«Нам показывали совместный учебник по истории 2006 года, написанный немецкими и французскими авторами… Фактически, 70 лет работы. Но есть результат отношений между странами, есть принцип подхода к прошлому, который не порождает конфликтов в будущем.

Есть опыт диалога между Германией и Польшей, развивается диалог на Балканах, ведется диалог между Польшей и Украиной. Когда-то нужно начинать!

…Мне позвонил Антуан (Аржаковський — ред.). «Я говорил со многими в Украине, — сказал он, — все говорят, что не время для диалога, идет война». А я ему ответил: наверное, война и есть то время, когда нужно начинать говорить о мире. Только это должен быть разговор равных, разговор, который предполагает действительно примирение».

Слухайте запис програми онлайн ТУТ.

Оrthodoxy.org.ua

Теги: