Про робочі процеси отримання української автокефалії розповів в інтерв’ю UATV релігієзнавець, доктор філософських наук, професор Олександр Саган.

Нещодавно Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що Константинополь ніколи не визнавав церковну владу Москви над Україною.

За словами релігієзнавця, це не перша заява Вселенського Патріарха. “У ХХ столітті було три заяви, які підтверджують, що Константинополь ніколи не визнавав Україну канонічною територією Москви. Але ця заява знакова саме зараз, тому що вона відбулася якраз через тиждень після візиту в Константинополь українських митрополитів”, – розповів Саган.

Експерт упевнений, що заява Варфоломія також свідчить про те, що Константинополь не відступив від своєї ідеї працювати над Томосом для України.

“Все вказує на те, що Україна скоро отримає Томос, у цьому році повинна вже бути розв’язка. І я думаю, що Томос вже було б надано, якби не активна протидія Москви. Москви церковної і політичної, оскільки дуже багато дипломатів над цим працює. Для Кремля перешкодити наданню Томосу – принципове питання, і вони заявили, що готові навіть до кровопролиття “, – заявив релігієзнавець.

Олександр Саган наголосив, що надання Томосу про автокефалію Української православної церкви так само принципове для Константинополя, як і для України.

“Ми це бачимо в питанні геополітики та нацбезпеки нашої країни. І якщо дане питання не вирішується, це показує, що Константинополь демонструє свою слабкість, що його можна шантажувати, і цей шантаж може бути успішним з боку Москви”, – говорить релігієзнавець.

Також Саган заявив, що якби Україна в 90-х роках мала помісну церкву – сьогодні в нашій країні не було б війни. “За 25 років церква виховала людей, які взяли в руки зброю і спрямували її проти своєї країни”, – відзначає експерт.

Телеверсію інтерв’ю з релігієзнавцем, доктором філософських наук, професором Олександром Саганом дивіться 7 липня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Uatv.uaТеги: