Серед секретних документів, які виклав у мережу проект DDoSecrets, є ті, які підтверджують, що Росія нагається впливати на Болгарську православну церкву. Про це в ефірі Громадського повідомив головний редактор болгарського порталу «Биволь» Атанас Чобанов.

«Там дуже багато інформації, якої ніхто доcs не знаходив у такому впорядкованому форматі: ці зливи були, потім губилися, зникали з мережі, а тепер ми їх знаходимо у великій кількості і в одному місці», — сказав Атанас Чобанов.

«Коли ця інформація буде систематизована, з неї можна буде отримати нові речі, наприклад, ми відразу знайшли про Болгарію ... Як (Росія, ред.) впливає на Болгарську православну церкву, щоб до неї зберегли вплив митрополити, які пов'язані з Росією, з РПЦ, а так само інші дані, які пов'язані з політичним життям і так далі. Там цікаву інформацію можна знайти, і не тільки для православних країн, а й для всієї Європи», — наголосив журналіст.

Він також зазначив, що в архіві не зустрічав документів із грифом «Совершенно секретно», тому навряд цей злив може викликати серйозні наслідки для російських чиновників. 

Нагадаємо, 26 січня проект Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets) опублікував документи з РФ, які отримав шляхом хакерського зламу. Більшість оприлюднених матеріалів пов'язані з агресією Росії на Донбасі, також в них йдеться про контакти між Кремлем та Російською православною церквою. Обсяг викладених в мережу матеріалів становить 175 гігабайтів.

Нromadske.ua

Теги: