Два роки опісля отримання Томосу, процес виходу парафій з Московського патріархату та приєднання до ПЦУ, схоже зійшов нанівець. Протягом одного лише 2019 року юрисдикційну приналежність змінили понад півтисячі релігійних громад, в той час, як протягом 2020 р. таких парафій було одиниці. Цей процес часто супроводжувався конфліктами, взаємними претензіями, оскарженнями у судах і навіть бійками.

Протягом цих двох років, було не так вже й багато комплексних досліджень цієї теми. Нещодавно вийшов аналітичний звіт Львівського центру міжнародного права та прав людини «Захист релігійних прав та свобод в Україні в умовах змін (2019-2020): національний та європейський досвід». У матеріалі доволі ґрунтовно проаналізовано контекст подій, їхню інформаційну висвітленість, а також судову практику.

У цій же статті я хочу звернути увагу на три ключових аспекти, які, на мою думку, заважають вільному волевиявленню вірян та створюють перешкоди для зміни канонічної підлеглості релігійними громадами в Україні.

Далы див. тут

Теги: