Відповідний циркуляр був направлений 25 березня 2020 року на ім’я усіх єпархіальних єпископів. Зазначається, що «у випадку критичного погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції, за якої медичні заклади будуть не в змозі госпіталізувати всіх інфікованих, монастирі Української Православної Церкви мають бути готовими прийняти якомога більшу кількість хворих».

Наразі з благословення митрополита Онуфрія на сугубій єктенії за літургіями впродовж карантину виголошуються прохання за медичних працівників.

Раніше, 22 березня, глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав заявив, що його Церква готова передати всі свої храми під госпіталі, якщо виникне така необхідність. Пізніше Одеська єпархія УПЦ (МП) заявила, що надає іногородньому медперсоналу лікарень Одеси умови для проживання на території чотирьох монастирів міста.

Слід зазначити, що в 2012-13 роках намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло вів активну кампанію за виселення з території монастиря інфекційної клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського. Зокрема, владика Павло стверджував, що йому неприємно перебувати поруч з хворими на СНІД, які мають "страшне захворювання". Виселення інфекційної лікарні з лаври коштувало життя 5 пацієнтам, стверджував Андрій Андрушків, фахівець відділу зі зв'язків з громадськістю Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.

Теги: